návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zařiďte si luxusní ložnici. Designéři hotelových interiérů radí, jak na to

matoušhartman , Vydáno: 02.11.2017
Ve více vrstvách působí opravdu jako z hotelu
Autor: istock.com Ve více vrstvách působí opravdu jako z hotelu
Ložnice je jedna z nejlepších místností v bytě. Abyste si mohli užít víkendové lenošení pořádně, využijte nějaké z designérských tipů a probouzejte se jako králové. Pomohou vám k tomu polštáře, přehozy i osvětlení.

reklama

V luxusních hotelech se člověk musí cítit jako v bavlnce, proto právě tam interiéroví designéři vymysleli recept na to, jak docílit pocitu úplné pohody. Největší pozornost samozřejmě věnují posteli, ale zajímají je i zdánlivě nedůležité detaily. Podívejte se na pár tipů, které promění vaši ložnici v místo, ze kterého nebudete chtít odejít ani po poledni.

Přidejte polštáře

Podle interiérového designéra Andrewa Suvalskyho je použití polštářů velice důležité. Větší polštáře, na kterých spíte, by měly být opřeny o čelo postele a před ně byste měli umístit menší dekorativní polštáře. Mohou být v jiném odstínu barvy povlečení a nebo mohou mít výrazné vzory, ale neměli byste to s nimi přehánět, ostatně jako s ničím jiným.

Polštáře dodají pocit pohodlí. Foto: Polštáře dodají pocit pohodlí. Foto: istock.com

Vyhrajte si s nočním stolkem

Holanďan Saar Zafrir navrhuje interiéry hotelů po celé Evropě, webu Highsnobiety se svěřil, že jeho tajným tipem je péče o detaily. Doporučuje použít třeba obrazovou knihu nenápadně položenou na nočním stolku. Ten koneconců nemusí být jen odkladištěm pro brýle a zrovna rozečtený román. Pořiďte si na něj hezkou designovou lampičku a prostor ložnice hned bude působit zajímavěji. 

Pověste obrazy

Dost často máme v ložnici fotografie své rodiny, ale co spíše věnovat prostor umění? Vaši příbuzní to přežijí a vaše ložnice hned bude působit luxusněji a světověji. Podle portlandského designéra interiérů Maxe Humphreyho byste neměli obrazy věšet jen do obýváku, ale také do ložnice. 

Ložnice není jen na spaní

Nezapomínejte také, že ložnice není jenom místnost s postelí. Může to být vaše útočiště, když potřebujete chvíli klidu a obývák je plný. Pokud máte prostor, určitě si pořiďte ušák, který postavíte k oknu na nějaký hezký koberec. Křeslo doplňte polštářem, případně vedle umístěte stojací lampu a máte místo pro čtení i odpočinek, které bude jen vaše. 

Udělejte si i prostor pro křeslo nebo malý gauč na lenošení Foto: Udělejte si i prostor pro křeslo nebo malý gauč na lenošení. Foto: istock.com

(mh)

Další články:

Interiéry podle světových návrhářů.

Chcete dechberoucí bydlení? Vykouzlete luxusní interiér podle taktovky slavných návrhářů

Nebylo by krásné bydlet v takovémhle bytě?

Bydlete jako na zámku. Francouzský styl je jednoduchý a přitom bohatý

Přičarujte si domů romantiku.

Romantické bydlení nejen pro zamilované: Zařiďte si domov po vzoru anglického venkova

reklama

Článek je zařazen v: tipy , proměna , ložnice , rekonstrukce

reklama

Přečtěte si také