Bydlení

5. května 2022 12:30

redakce Prima Living

Madonna po pouhém roce prodává své ohromné sídlo. Změnila v něm jedinou věc

Madonna je ve svých 63 letech zase single

Když si loni na jaře slavná zpěvačka dům kupovala, vypadalo to, že si pořizuje sídlo na dlouhá léta. Proto teď překvapila, když ho znovu nabídla na realitním trhu. Pokud ho dokáže prodat, může na tom vydělat přes šest a půl milionu dolarů.

Sídlo Hidden Hills severozápadně od Los Angeles vypadá úchvatně, ale vypadá to, že v něm nikdo dlouho nevydrží. Popová hvězda Madonna (63) ho loni v dubnu koupila za 19,3 milionu dolarů od kanadského zpěváka jménem The Weeknd. A ne, není to překlep, zpěvák Abel Makkonen Tesfaye skutečně používá tento pseudonym místo správného The Weekend, aby se odlišil od stejnojmenné kanadské kapely, zároveň to pro něj je připomínka jednoho víkendu, kdy v sedmnácti odešel z domova rodičů.

The Weeknd dům koupil v roce 2017, krátce po jeho dokončení, za 18 milionů dolarů, ovšem Madonna se ho teď snaží prodat za skoro šestadvacet, tedy za více než šest set milionů korun. Pokud se najde zájemce, vydělá na tom kolem sto padesáti milionů korun. Zpěvák se ho přitom rok předtím neúspěšně snažil prodat za dvaadvacet milionů.

Zdá se, že během období, kdy Madonna nemovitost včetně rozsáhlých pozemků vlastnila, v okolí domu nechala provést několik úprav, ale v zásadě dům prodává v takovém stavu, v jakém ho koupila a jak ho pro svoje potřeby upravil zpěvák The Weeknd. Jednou ze změn, které přece jenom jdou za Madonnou, je studio na tanec a cvičení pilates. Tím se nicméně jen těžko dá vysvětlit tak výrazný vzestup ceny nemovitosti.

Když sklípek, tak podsvícený

Nemovitost Hidden Hills stojí v privátní rezidenční oblasti. Základem je dům se sedmi ložnicemi, hosté nicméně mohou využívat samostatnou stavbu. Příjezdovou cestu lemují olivovníky, její součástí je i romanticky pojatý most, kolem domu rostou mimo jiné sekvoje, pod nimi se táhnou perfektně udržované trávníky.

Do domu se vstupuje velkou halou s okny přes dvě patra, zajímavostí je také prosklený vinný sklípek s fialovým podsvícením, nechybí hudební studio a soukromé kino. K dispozici je také rozsáhlá kuchyně a bar, v místnostech jsou designové krby. Hlavní apartmá má mimo jiné parní sprchu a kamennou vanu.

Na pozemku u domu je elegantní zapuštěný bazén se slanou vodou, na který navazuje privátní wellness, kvalitní plnohodnotné basketbalové hřiště a venkovní kuchyně. Dům pro hosty má kromě dvou koupelen a dvou ložnic také kompletně vybavenou kuchyni. Jedna z garáží byla už v době, kdy zde žil kanadský zpěvák, proměněna na diskotékový sál.

I když Madonna dům prodá, stále bude mít kde bydlet. V době covidu pro sebe a svoje děti pronajímala rozlehlý dům v Beverly Hills, který ve 40. letech minulého století navrhl architekt Paul Rever Williams pro Berta Lahra, představitele lva z filmu Čaroděj ze země Oz.

Krom toho zpěvačka vlastní mimo jiné dům na manhattanské Upper East Side, koňskou farmu o rozloze více než 50 akrů v britském Hamptonu a také maurské sídlo z 18. století asi dvacet mil od portugalského Lisabonu. Se svým někdejším manželem Guyem Ritchiem měli také dům v Londýně.

Zdroj: https://www.capitalxtra.com/features/lists/the-weeknd-facts/why-is-that-his-stage-name/;

https://www.architecturaldigest.com/story/inside-madonnas-global-real-estate-portfolio;


Přečtěte si také