Herečka Lucie Benešová ukázala svoji vintage kuchyň. Jak se žije s Tomášem Matonohou?

Proč herečka Lucie Benešová pojmenovala své auto Matylda?

Herečka Lucie Benešová miluje věci s příběhem a zároveň ráda vaří. Na její kuchyni je to obojí vidět. Na návštěvu pozvala redakci pořadu Prima Pauza, která jí položila více než třicet otázek.

Rodina herečky Lucie Benešové a herce Tomáše Matonohy dlouhé roky bydlela v pražském bytě, ale už nějaký čas je jejím domovem prostorný řadový rodinný dům. A to perfektně stylově nazdobený snad v každou roční dobu, dekorování domácnosti je totiž Luciiným koníčkem. Mám štěstí, že mám hodně inspirace v hlavě, nepotřebuju odnikud čerpat, komentuje to Lucie. Krom toho hledá nápady na internetu nebo v časopisech.

Pro dům se rozhodla hned

Efektní je například jídelna ve světlé zimní zahradě s velkým stolem, k němuž se bez problémů vejde nejen rodina, ale i její hosté – pohodlně se tu nají čtrnáct lidí. Kvůli tomuto prostoru nechali manželé přízemí domku rozšířit. Díky prosklení se tak zároveň do domu dostalo světlo, které Lucie miluje, zejména ve dne. Jakmile zajde slunce, užívá si naopak přítmí se spoustou lampiček a svíček.

Lucie se před pár lety do domku zamilovala na první pohled. I když vlastně žádný nesháněli, zaujal ji v nabídce realitky tak, že se na něj dojela podívat a pak se v podstatě hned rozhodla, že ho koupí. A předělají tak, aby jim vyhovoval. Lucie je u nich doma zjevně tím rozhodnějším a zároveň tím, kdo domu dal styl.

Větší dům se každopádně hodil, se čtyřmi dětmi už jim byt začínal být těsný, navíc všichni si užívají nejen více místa doma, ale i přilehlou zahrádku. S manželem Tomášem Matonohou mají dceru Sáru, syna Štěpána nejmladší Laru. Nejstaršího syna Luciána má s hercem Filipem Blažkem.

Mimochodem, kuchyň už měli dříve, nechali si ji udělat na míru už do dejvického bytu a vzali si ji s sebou, protože ji mají rádi. Lucie o ní říká, že je ve stylu babičina kredenc.

Změn tu bylo hodně, už proto, že domek byl zvenčí i uvnitř původně tmavý, což si dnes už málokdo dokáže představit. I styl byl hodně odlišný, bývalí majitelé vyznávali spíše technicistní studený design. Zvenku je dům obložený cihlovými páskami, které nahradily původní šedou fasádu.

Kutil to není

S Tomášem Matonohou jsou spolu už přes dvacet let. Jak Lucii požádal o roku? S květinou vyrazil za její maminkou a před ní poklekl. Na soužití s hercem vidí jako dobré, že mají pochopení pro časovou náročnost svých povolání a jsou si vědomi i toho, v čem je to náročné. Role se však spolu neučí, Lucii repliky přihrávají její děti. A ještě jednu věc Lucie na Tomáše prozradila, herec je možná skvělý, ale domácí kutil skutečně není.


Přečtěte si také