Malý byt má tři patra a skleněné podlahy. Takhle se bojuje s nedostatkem světla

Bydlet se dá všelijak. Umět ale propojit pohodlí s nevšedním rozdělením menšího prostoru, k tomu je již potřeba talent a pochopení pro nároky dnešního bydlení. Výsledek je pak nad očekávání skvělý – povedená rekonstrukce jednoho bytu v Miláně.

Úprava starších bytů v zabydlené části města je pro zručné architekty velkou výzvou. Takové se designéři z architektonického studia Archiplan Studio určitě nebojí a výsledek vždy sto jí za to. Byt, který upravili do luxusní a hlavně praktické podoby je roztažený především do výšky, od sklepa až po mezanin.Rozdělit prostor do tří pater by se mohlo zdát jednoduché, ale když je třeba zachovat i původní rozdělení na sklepní prostory a přízemí, bylo třeba zapojit fantazii a zkušenosti. Vznikl projekt vícepatrového prostoru, který ale jednotlivá podlaží zcela neoddělují.

Nejvyšší místnost je sice podlouhlá ale dvě křesílka třeba ke čtení a vestavěné skříně bez problému pojme., Foto: DAVIDE GALLI ATELIER

Jednoduše lze říci, že byt má i nemá stěny a má i nemá jednotlivá patra. Podlaha podlaží je totiž ze skla, aby umožňovala proudit dennímu světlu do nejnižší části prostoru. Hlavní stěna je zas ze dřevěné konstrukce, která by se klidně mohla stát svým zpracováním uměleckým dílem. Místnosti odděluje, ale zároveň i propojuje. Že je něco takového možné, uvidíte v naší galerii.

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také