Bydlení

15. prosince 2023 15:35

redakce Prima Living

Na návštěvě u Josefa Náhlovského: Doma ho těšily sportovní trofeje, na kafe chodil na benzinku

Český komik, bavič, příležitostný herec a spisovatel Josef Alois Náhlovský by 15. prosince oslavil 74. narozeniny. Zemřel 4.dubna 2022 nečekaně a náhle ve věku 72 let, když se jeho stav zkomplikoval po akutní operaci. Těsně před svým odchodem na věčnost pozval reportéry do svého ústeckého bytu a dal tak nahlédnout do svého domova.

Tenhle byt používám, hlavně když třeba někde hraju v Čechách, kromě toho mám ještě domek v Nošovicích. Ale jezdit na Moravu vždycky, to by bylo daleko, vysvětlil návštěvě z pořadu Top Star. Nebyla přitom náhoda, že si vybral zrovna Ústí – kdysi tu studoval vysokou školu, původní profesí je pedagog, později tu začínal hrát divadlo.

Právě na život na vysokoškolských kolejích vzpomínal rád. Tehdy na jednoho kluka připadalo snad sto padesát holek, takže i já se svou vizáží, jsem si to užíval, tvrdil o svých studentských letech. A kam chodil, když chtěl jít třeba na kávu? Slíbil ostatním luxusní kavárničku, kde to má moc rád, aby je pak vzal na benzinku. Protože žádná dobrá kavárna v okolí podle něj nebyla, zatímco tady měli dobré kafe a milou obsluhu.

Ruku si zlomil při milovaném tenisu

Ústecký byt měl zařízený tradičně, dominoval mu starší nábytek hnědé barvy, hnědá byla i sedačka. Nepřehlédnutelná byla zejména spousta sportovních trofejí na několika policích vedle psacího stolu, většinu z nich si přivezl z hereckých turnajů zejména v tenise nebo ve fotbale.

Ale byl to právě tenis, kvůli němuž málem přišel o levou ruku. Spadl na ni před několika lety tak nešťastně, že si ji doslova rozdrtil a lékaři v jednu chvíli zvažovali dokonce amputaci, na kterou nakonec naštěstí nedošlo. Nakonec se dokázal vrátit i k hraní na kytaru.

V Ústí nakonec Josef Alois Náhlovský i zemřel, když musel podstoupit akutní operaci, po které se jeho stav zkomplikoval a strávil zhruba měsíc v umělém spánku. Do poslední chvíle se o něj staral jeho bratr a exmanželka Marie, ačkoli předtím šestnáct let žil s ilustrátorkou Janou Holou.

Josef Náhlovský pozval reportéry do svého ústeckého bytu a dal tak nahlédnout do svého domova:.

Zdroj. FTV Prima/Top Star magazín

Sdílejte článek
Štítky návštěva bydlení slavných Josef Náhlovský

Přečtěte si také