DIY projekty

20. listopadu 2019 08:00

Markéta Kašková

14 nápadů, co vyrobit z pistáciových slupek

Malé tvrdé slupky, které chrání zelený oříšek, jsou perfektním materiálem pro ruční vytváření. Kupte si zdravou dobrotu, vychutnejte si ji a pak se pusťte do perfektní přírodní dekorace nebo vánočního dárku pro nejbližší.

Pokud jste vynalézavá duše stejně jako my, určitě vás potěší každý nový nápad, jak ukojit svou tvořivou stránku. Nejlepším dárcem materiálu je sama příroda nabízející nekonečno inspirace. Tvořit se dá například z větví, šišek, slámy, kamenů kaštanů, ale i ze skořápek a slupek ořechů. Dnes vám ukážeme tu nejlepší inspiraci z pistácií.

Základem je koupit dostatek pistáciových ořechů a všechny je vyloupat. Pokud jsou oříšky solené, slupky ze všeho nejdříve omyjte a nechejte uschnout.

Malé lekníny a rostliny

Perfektně vypadají slupky přetřené zelenou barvou. Vytvořte z nich malé rozkvetlé květy, které se hodí všude, kam si jen vzpomenete. Můžete je umístit na poličku, přilepit na obraz nebo věnec.

Neobyčejné čajové svíčky

Slupky budou slušet klasickým čajovým svíčkám, které perfektně pasují do vyloupaných pistácií. Zkuste je dohromady slepit tavnou pistolí. Jen dejte pozor, aby slupky byly dostatečně daleko od ohně.Víc se o nic starat nemusíte

Květinová ozdoba na dárky

Pistácie sluší i přírodnímu vánočnímu papíru, který je dozdobený květinou ze slupek a přírodním provazem. Uvidíte, že vaše dárky budou ty nejoriginálnější.

Ozdoby na stromeček zpistácií

Nádherně vypadají i pistáciové vánoční ozdoby, které se budou na stromečku vymykat svou originalitou. Zkuste se pustit do něčeho nového a pár jich na letošní stromek vyrobte. Ozdoby pak můžete umístit kamkoliv v interiéru i exteriéru vašeho domova.

Na všechny nápady se podívejte do naší galerie.

Další nápady na DIY projekty:


Přečtěte si také