návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

4 bytové designérky a jejich tipy na jarní osvěžení vašich domovů

Vydáno: 15.05.2017
Pustťe jaro i k vám domů
Autor: iStock Pustťe jaro i k vám domů
Se sluníčkem se ve vás možná probouzí i chuť a energie doma něco změnit. Jen přesně nevíte, co a jak. Poprosili jsme proto odbornic, aby pro vás připravily inspirativní mood board. Každá z nich má svůj nezaměnitelný styl a už je jen na vás, který z nich vám bude nejbližší.

reklama

 

Mood board je vlastně nejrychlejší způsob, jak pojmenovat styl a barevné preference. Jasná vizualizace nápadů a myšlenek. Prohlédněte si je, a možná i vám některý z nich napoví, jak si třeba jen změnou polštářků a drobných dekorací osvěžit vaše domovy.

Jana Pěkná:

"Pro jarní osvěžení obývacího pokoje jsem vybrala barvy z aktuálního pastelového trendu – mátově zelenou a pudrovou růžovou, které se k jaru krásně hodí. K tomu jsem doplnila tapetu s přírodním vzorem travin a kapradí. S touto paletou krásně ladí pravé dřevo a kapka zlaté barvy, která všemu dodává nádech luxusu. A v jarním interiéru rozhodně nesmějí chybět květiny – nejlépe takové, které doplňují svou barevností zvolenou paletu. V našem případě jsou to čemeřice, ale mohou to být například také šeříky nebo tulipány v bílé, fialové nebo růžové barvě," vysvětluje Jana.

Online škola bytového designu a podnikání
Autor: Foto: Jana Pěkná Online škola bytového designu a podnikání

 

Kateřina Šindelářová

„Mojí inspirací je práce mé designérské múzy, ikony britského designu, Kelly Hoppen. Pohrála jsem si tedy s kombinacemi kontrastů přírodních tónů a materiálů s těžkým kovem – mědí. Když právě s ní pracujete citlivě, paradoxně velmi zjemní a povýší jakýkoliv inteiér. Dodá mu elegatní a stylový vzhled,“ prozrazuje Kateřina.

Absolut design interior
Autor: Kateřina Šindelářová Absolut design interior

Lenka Dubská

„Když se řekne jaro, vidím hlavně žlutou a zelenou. Tuto svěží jarní kombinaci mi evokují barvy pampelišky. Její motivy najdete na textilii, ze které lze ušít polštářky i závěsy. Konferenční stolek můžete dočasně vyměnit za lehký kovový a v případě potřeby ho přemístit na balkon či terasu. Trochu rozvernější barvy v tomto interiéru zklidňují bílé odstíny a hlavně přírodní materiály, jako je masivní dřevo, bavlna, vlna nebo  proutí,“ popisuje.

Lenka Dubská
Autor: Lenka Dubská Lenka Dubská

Monika Utěšená a Petra Soukalová

„Inspirace pro nás vychází především ze zelené barvy jako takové, protože ta s jarem přichází a vnímáme ji po šedé zimě o to intenzivněji. Konkrétně jsme zvolily svěží zelené tóny máty a eukalyptu. Ty jsme pak doplnily o barvu rozkvetlé třešně a narcisek,“ prozradily nám.

Jak na interiéry
Autor: Monika Utěšená Jak na interiéry

 

 

 

(iva) 

 

K tématu by vás ještě mohlo zajímat: 

Barva roku 2017

Barvy roku 2017: Svěží zeleň, popelavě modrá, světle růžová a tyrkysová

Pokud máte terasu dostatečně prostornou, můžete se rozhodnout místo křesílek a lehátek pro alternativu v podobě modulárního sezení

Jaro je tady, připravte si terasu. Interiérový designér odhaluje trendy pro rok 2017

Byt pro manžele milující Afriku navrhla designérka Zuzana Schubertová, která momentálně realizuje sny i v pořadu Jak se staví sen

Trendy v bydlení 2017: 50. léta, folklór i dánský koncept Hygge.V tomto roce moderní byty dohnala minulost

reklama

Článek je zařazen v: dekorace , nábytek , bytový design , bytové doplňky , interiéry

reklama

Přečtěte si také