Obývací pokoj

5. září 2018 06:00

Tereza Javorová

Dřevo a kůže: Zařiďte si dokonalý interiér podle božského Ralpha Laurena

Známý módní návrhář během let vytvořil ikonický styl, který definuje, jak by měla bydlet americká smetánka. Nečekejte žádnou modernu, ale luxusní eklektický design, kde nevíte, kam s očima!

Urbanistická moderna vám nic neříká, nábytek z řetězce nechcete a máte plné konto? Přejete si komfort, kde se mísí luxus, klasika, aristokratická noblesa i jistá venkovská útulnost? Podívejte se na interiéry podle Ralpha Laurena a osvojte si jeho pravidla stylu. Jak to tedy božský Ralph dělá?

1) Maximalismus

Ralph Lauren rozhodně není střídmý, co se interiéru týče. V jeho realizacích najdete spoustu věcí, doplňků a textilií, velkých kusů nábytku i úplných maličkostí, které se skládají jako puzzle do jednoho ohromujícího celku!

2) Dřevo

Ať už leštěné, nebo surového vzhledu, kvalitní dřevěný nábytek z masivu je kostrou Laurenova stylu. Kombinuje klasické kusy z leštěného mahagonu s nábytkem s patinou a vypadá to náramně. Používá dřevěné rámečky, robustní rámy postelí nebo naplavené dřevo jako dekoraci.

3) Přírodní tóny

I když se tu a tam objeví modrá, zelená nebo červená, nejvíce se laurenovský styl opírá o příjemnou paletu přírodních tónů. Absolutním základem je bílá, doplňují ji tóny hnědé, béžové a šedé. S kontrastem s akcenty černé nebo zlaté si umí návrhář vyhrát do maxima!

4) Pruhy

Nebyl by to Ralph Lauren, kdyby se doma neobklopil pruhy. Jsou pro jeho tvorbu absolutně typické, zásadní a najdete je hlavně na interiérovém textilu, polštářcích, potazích, ubrusech. Je to zvláštní, ale k celé té noblese se opravdu hodí a přehnaně noblesní interiér trochu polidšťují. Lauren si potrpí také na printy květin, které rafinovaně kombinuje právě s pruhy a kostkou.

5) Detaily

Kde začít? Celé je to vlastně o detailech, spoustě detailů. Doplňky jsou alfou a omegou domácího stylu podle Ralpha Laurena. Navazuje na britská venkovská sídla plná obrázků, deček, koberečků,sošek a polštářů. Čím víc, tím lépe. Ale pozor, není to jen tak nějaký chaos, nýbrž precizně promyšlené puzzle dokonalého vkusu!

6) Kůže

Snad v každém pořádném interiéru podle Ralpha najdete nějaké kožené sofa, křeslo nebo alespoň podnožku. Kůže k jeho interiérům prostě patří a dodává jim luxusu a šarmu venkovského šlechtického domu. Nezapomeňte proto na kůži a nebojte se ani té s letitou patinou!

Inspirujte se v galerii interiérem podle Ralpha Laurena.

(KU)


Přečtěte si také