Dům a bydlení

28. ledna 2018 12:00

Tereza Javorová

FOTO: Z přízemního bytu v Barceloně se stal fascinující letní apartmán plný světla

Když ji miluješ, není co řešit. A když milujete město, jakým je Barcelona, nevyhnete se myšlence, že byste mohli v katalánské přístavní perle klidně bydlet. Pojďte se s námi podívat do přízemního bytu, ze kterého se stal díky zkušeným interiérovým architektům fascinující letní byt.

Přízemní byty skýtají jednu velkou výhodu. Tam, kde v domě není výtah, odpadá nutnost plahočit se po schodech. I tak ale nejde o vyhledávaný typ bydlení. Jedním z důvodů je obava, že do místností nedopadne dost světla.

Zkušení odborníci, jako jsou ti z barcelonského architektonického studia LoCa studio, ale vědí, jak prosvětlit i zdánlivě pro denní světlo těžko přístupné prostory. Příkladem je přízemní byt ve vyhledávané barcelonské čtvrti Sants Montjuic.

Celý podlouhlý prostor bytu, který má dohromady 60 m2, byl kompletně přebudován. V centru vznikl oddělitelný prostor, kde se nacházejí koupelny ložnice a šatna, a nad tím vším zajímavé oddychové patro. Útulnost dodává bytu šikovně využitý dřevěný obklad a vybavení ze dřeva. Světlost prostoru zas vnáší do všech míst všudypřítomná bílá barva, dostatek osvětlení a především prosklené části stěn.

Pojďte se podívat, jak se dá krásně a moderně bydlet v přízemí. Zvlášť, když se byt nachází v ikonické Barceloně.

(fis)

Další články:


Přečtěte si také