Dům a bydlení

24. března 2018 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Cestovatelka přestavěla byt po babičce v Barceloně. Podívejte se na fotky PŘED a PO

Vrátila se z cesty kolem světa a rozhodla se usadit v Barceloně v bytě své babičky. Podívejte se, jak se rekonstrukce nového domova mladé Laury povedla.

Interiérový design se neustále vyvíjí, stejně jako náš náhled na to, vjakém prostředí si přejeme bydlet. Když už se nám náš byt a jeho vybavení okouká, chce to změnu. Nemusíte ale hned myslet na stěhování. Lepší je poradit se sněkým zkušeným a zkusit renovaci.

Touto cestou se vydala i Laura zBarcelony. Po cestování kolem světa se rozhodla usadit se zpátky vnádherném přístavním městě a žít vbytě u babičky. Měla to místo ráda a právě tady se cítila skutečně doma. Byt však bylo třeba zrenovovat a přizpůsobit novým potřebám rozrůstající se rodiny. Laura se tak se svou představou obrátila na místní architektonické studio LoCa.

Stejný byt, nový domov

Prostorově nebylo třeba nic moc měnit a i světla se do místností dostávalo dostatek. Změnu ale potřebovalo vybavení bytu a podlahy. Proměně se neubránily ani stěny a stropy. Chtělo to víc moderní umírněnosti, která spojuje jednoduché linie spřírodním dekorem dřeva.

Po úpravách se Laura ocitla na úplně jiném místě, přestože barcelonská adresa zůstala stejná. Jen se podívejte, jak se dá ze staršího bytu vykouzlit pěkné moderní bydlení jako vnovostavbě.

(fis)

Další články:


Přečtěte si také