Dům a bydlení

7. května 2018 15:40

Tereza Javorová

GALERIE: Nádherný skotský zámek je na prodej! Může být váš už za 5 liber

Jen málokdo by si dovolil pochybovat o tom, že je Skotsko překrásná země. A bydlet tu, to je pro mnohé lidi splněný sen! Teď si tu navíc můžete sehnat bydlení za babku i vy. A nebojte se, není to žádná rozpadlá chatička, ale luxusní zámek se 45 pokoji!

Na skotské riviéře se tyčí famózní a plně vybavený zámek Orchardton se 45 pokoji, který se navíc pyšní i překrásnou zahradou. Jeho cena je odhadována na 2,5 milionu liber (72500000 korun), teď je ale na prodej za babku, nebo lépe řečeno, jde do tomboly!

Obklopuje ho překrásná zahrada. I ta bude mít brzy nového majitele. Foto: profimedia.cz

Majitelka zámku a spisovatelka zLondýna Susan DeVere, která ho koupila vroce 2003, se ho rozhodla zbavit tímto netradičním způsobem, protože se chce přestěhovat do menšího domu blíž ke své matce, a nikdo o něj neměl zájem. Až do 18. května si tedy můžete koupit lístek do tomboly, ve které je zámek hlavní cenou, za pouhých 5 liber (149 korun). Susan doufá, že se lístků prodá alespoň 550000, a ona tak nejen prodá zámek, ale ještě vydělá slušné peníze, které hodlá věnovat charitě.

Zámek se nachází uprostřed překrásné skotské přírody. Kdo by odolal? Foto: profimedia.cz

Na zámek, postavený roku 1880, prý není uvalena žádná hypotéka ani jiné poplatky, které by mohly nového majitele nepříjemně zaskočit. Takže na co čekat? Hurá pro lístek! Zámek je navíc opravdu překrásný, takže rozhodně je o co stát. Obsahuje 17 ložnic, 3 samostatné byty, 20ti sedadlové kino, salonek, hudební místnost, hernu a umělecké studio. To vše obklopuje pět akrů zahrady a úžasný výhled na zátoku Orchardton Bay.

Podívejte se do galerie! Přemýšlíte o koupi?

(mb)


Přečtěte si také