Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

GALERIE: V italském domě se prolíná historie se současností. Vznikl světlý prostor se syrovou atmosférou

O tom, že Itálie nabízí nepřeberné množství historických památek, nemůže být sporu. Ve sluncem prohřáté zemi se však skrývají i staré obytné domy, ve kterých se neustále bydlí. Podívejte se, jak se dá moderním způsobem skloubit historie a současnost v jednom z ukázkových bytů.
Vydáno: 21.08.2017
Italské prolínání historie a současnosti.
Italské prolínání historie a současnosti. Autor: Davide Galli/Lo studio Archiplan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Každá generace si přeje upravit bydlení podle svého a sahá k rekonstrukcím. Některé stvoří z vybydleného prostoru zcela nový, jiné dokážou letitou stavbu propojit se současnými trendy. To se povedlo i v jednom z apartmánů v Mantově.

Designérské studio Lo studio Archiplan  z tohoto severoitalského města dodalo staršímu apartmánu zcela nový šmrnc. Architekti se rozhodli přebarvit historické nánosy zajímavých maleb na stěnách, které dodávají prostoru jeho jedinečnost, jen tam, kde by obyvatelům nic neřekly. Naopak tam, kde mohou dodat zajímavou atmosféru, malby ponechaly a klidně i s jejich vadami.

Tento záměr jim ale nijak nebránil, aby byt dispozičně trochu pozměnili a dodali základní moderní nábytek. To vše dohromady vytváří nevšední pozadí pro život obyvatel. Jako by prostor žil s nimi  a nebyl jen statickou kulisou. Připomínal jim, že čas zanechává jizvy, eroduje a rozkládá materiál, zároveň však dokáže vnést do života i fascinující chvíle, a to vše dokáže zanechat v prostoru stopu.

(fis)

Další články:

Nejprve zmizela žluť dřevěného obkladu. Na pozadí bílé totiž vyniknou všechny ostatní barevné detaily, kterými chtěl designér místnost vyplnit.

GALERIE: Nahlédněte do stylové horské jídelny uprostřed drsné krajiny. Vychutnáte si zde jídlo i vytříbený design

Ze staré stodoly je krásná vila.

GALERIE: Zemětřesení zničilo starou stodolu. Dnes je z ní nádherná vila! Podívejte se

Nebojte se šedivé barvy i na stěnu v obýváku.

50 odstínů šedi u vás doma. Kde všude bude vypadat stylově?

Článek je zařazen v: Bílá , styl , rekonstrukce , malba , fotogalerie , Itálie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama