Světové styly bydlení

21. srpna 2017 16:26

Tereza Javorová

GALERIE: V italském domě se prolíná historie se současností. Vznikl světlý prostor se syrovou atmosférou

O tom, že Itálie nabízí nepřeberné množství historických památek, nemůže být sporu. Ve sluncem prohřáté zemi se však skrývají i staré obytné domy, ve kterých se neustále bydlí. Podívejte se, jak se dá moderním způsobem skloubit historie a současnost v jednom z ukázkových bytů.

Každá generace si přeje upravit bydlení podle svého a sahá krekonstrukcím. Některé stvoří z vybydleného prostoru zcela nový, jiné dokážou letitou stavbu propojit se současnými trendy. To se povedlo i vjednom z apartmánů vMantově.

Designérské studio Lo studio Archiplanztohoto severoitalského města dodalo staršímu apartmánu zcela nový šmrnc. Architekti se rozhodli přebarvit historické nánosy zajímavých maleb na stěnách, které dodávají prostoru jeho jedinečnost, jen tam, kde by obyvatelům nic neřekly. Naopak tam, kde mohou dodat zajímavou atmosféru, malby ponechaly a klidně i sjejich vadami.

Tento záměr jim ale nijak nebránil, aby byt dispozičně trochu pozměnili a dodali základní moderní nábytek. To vše dohromady vytváří nevšední pozadí pro život obyvatel. Jako by prostor žil snimi a nebyl jen statickou kulisou. Připomínal jim, že čas zanechává jizvy, eroduje a rozkládá materiál, zároveň však dokáže vnést do života i fascinující chvíle, a to vše dokáže zanechat vprostoru stopu.

(fis)

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také