návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

MANUÁL: Pořádek není pro blbce. Jak ho udržovat a zbavit se chaosu jednou provždy?

skrivaa , Vydáno: 24.07.2017
Pořádek není pro blbce!
Autor: istock.com Pořádek není pro blbce!
Oblíbená fráze, že "pořádek je pro blbce a inteligent zvládne chaos" neplatí, pokud věčně nemůžete něco najít a váš domov připomíná černou díru, ve které se záhadně ztrácejí věci. Naučte se pořádek udržovat díky těmto tipům!

reklama

Taky vás vždy unavovalo, když vám babička, maminka ...dosaďte si podle své volby, neustále omlacovala o hlavu, že pořádek se nedělá, ale udržuje? A dokázali byste dnes už přiznat, že měly pravdu? I při udržování pořádku v našem soukromí platí teorie rozbitých oken, která se používá v sociologii: tam kde lidé kašlou na to, zda mají okna zasklená, čili věci v pořádku, velmi snadno začnou i jejich sousedé kašlat na udržování veřejného pořádku (a nakonec je to podhoubím i kriminality). Když dělají binec ostatní, proč já bych se snažil. Když nikdo neuklízí po svém psovi, jeden psí exkrement navíc se ztratí v davu. Když je chodník dokonale uklizen, člověk se jaksi cítí trapně.

Stejně tak, když se ve vašem pokoji všeude válí rozházené svršky, přijde vám zbytečné dnešní kalhoty, sukni pověsit na ramínko. Už to stejně nemá smysl. A až budete chtít o víkendu uklízet, přepadne vás beznaděj. Kdežto v uklizeném pokoji jaksi automaticky člověk dá věc na své místo.

Anebo ještě jinak: řada z nás se o víkendu nebo před nějakou návštěvou vzchopí, udělá dokonalý pořádek, ale během tří dnů se zase všude válejí věci. Jak to? No protože věci nemají své logické místo a je složité je uklidit. Nevěříte? Kartáček na zuby máte vždy na umyvadle a tím pádem vždy víte, kam ho dát a nikdy ho nehledáte. Co kdyby jste to samé začali dělat se všemi ostatními věcmi. A pro své věci si vytvořili logický systém. Nejde o to, mít byt uklizený, ale logicky uspořádaný. 

Jak na to? Krok za krokem najdete rady ve čtivě napsané knize "Zbavte se nepořádku jednou pro vždy" od Sheily Chandry.

Jde to  Foto:


 Že vám to jméno něco říká? Nejste vedle, Sheila Chandra je sice mezi spisovateli nováčkem, ale zato se může pyšnit 28 let trvající úspěšnou kariérou v hudební oblasti – je známou zpěvačkou a skladatelkou, která má na svém kontě deset alb. Její první singl se v mnoha zemích dostal do TOP 10 a Sheila začala být vnímána jako důležitá představitelka žánru world music. Je sama sobě manažerkou, řídí hudební vydavatelství a několik produkčních společností a stará se o všechno, co souvisí s její kariérou. Proto dobře ví, jak obtížné bývá dodržovat správný řád a disciplínu, když jste na „volné noze“, a jak moc pomáhá, když pracujete a žijete v harmonickém prostředíTeď Sheila tvrdí, že když si ve věcech uděláte systém a pořádek budete udržovat, nebudete muset uklízet více jak 10 minut denně. Zní to nedosažitelně. Tak s malými dětmi asi ano, ale přiznejte si, když děti odrostou, kolik uklízíte opravdu po dětech a kolik vlastně po sobě?

Ať už žijete v podkrovní garsonce nebo luxusním sídle, pořádek máte podle toho, jak si svůj domov uspořádáte. S touto knížkou zjistíte, jak si krok za krokem a místnost po místnosti udělat pořádek i kterých věcí se nemilosrdně zbavit. Spoustu užitečných rad a tipů získají i ti, kteří pracují z domova. Naučíte se zorganizovat si věci a prostor přesně podle svých představ, abyste se v něm cítili dobře, bez stresu a spokojeně. Váš domov bude konečně sloužit vám, namísto abyste vy sloužili jemu. To nezní špatně, ne?

Knihu Zbavte se nepořádku jednou pro vždy vydalo nakladatelství Grada. Najdete ji zde.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

I nepořádek může být kreativní

Chcete být kreativní? Neuklízejte si stůl

Možností je spousta

12 tipů, jak si uspořádat kořenky

Spousta líčidel se nemusí nepřehledně převalovat v zásuvce. Udělejte si z plechu obaleného látkou tabuli na stěnu. Magnety přilepte na dna krabiček od líčidel a make-upu a pak už jen přicvakněte jednotlivé krabičky na tabuli

11 skvělých nápadů, jak ukládat věci v koupelně

reklama

Článek je zařazen v: úklid , pořádek

reklama

Přečtěte si také