Bydlení

11. března 2018 06:00

Adéla Skřivánková

Jak se staví sen: Pro svého syna po úrazu hlavy by si přála nové bydlení

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 12. března ve 21.30 na Primě.

Paní Ivana pracovala celý život ve zdravotnictví a pomáhala lidem. Nyní je v důchodu a sama by teď potřebovala pomoc. Ne však pro sebe, ale pro svého dospělého syna Jiřího. Ten utrpěl úraz hlavy a jeho život už nikdy nebude stejný jako předtím. Bez matčiny pomoci by svůj život jen těžko zvládal. Příběh invalidního důchodce Jiřího je vlastně příběhem obyčejného chlapa, který v životě neměl moc štěstí. Udělal spoustu chyb, za které ale zaplatil. Nyní žije sám, je nemocný a nešťastný a jeho byt je pro něj „celou“. Jak mu pomůžeme vjeho snu za lepším životem? Začneme zgruntu novým bydlením.

Nešťastný osud

Jiří byl jedním ze tří dětí paní Ivany. Ani jedno z dětí jí však moc radosti do života nepřineslo. Syn Radek před dvěma lety zemřel, dcera se léčí ze závislosti na drogách a syn Jirka je nemocný. Jiří se dobře učil, pracoval ve zdravotnictví, měl partnerku, s ní dceru a měli před svatbou. Rok 1989 ale byl v jeho životě zlomovým. Začaly se u něho projevovat epileptické záchvaty. Následovala operace mozku, ale Jirkovi už zdraví bohužel nevrátila. Jirka navíc bojoval se závislostí na alkoholu. I kvůli tomu přítelkyně svatbu zrušila a opustila ho i s dcerou. Jiří přišel o řidičský průkaz, práci a životní optimismus. Problém salkoholem se ještě prohloubil, tak nastoupil do léčebny a od té doby abstinuje. Následky zranění si ale nese dodnes. Má časté epileptické záchvaty, léčí se na kardiologii a ještě ke všemu trpí depresemi. Většinu peněz proto zjeho invalidního důchodu utratí za léky. Jeho koníčkem je čtení knih.

Byt v dezolátním stavu

Pan Jiří bydlí vmalé městské garsonce vSedlčanech. Jeho byt je spíš než místo k bydlení místo k přežívání. A ještě k tomu dost depresivní. Kuchyň je stará a shnilá, koupelna je v dezolátním stavu, stejně tak dveře a nábytek. Maminka by si pro Jiřího přála garsonku tajně zrekonstruovat.

Byt je v dezolátním stavu. Foto: archiv Prima

Podaří se designérům splnit její sen a proměnit zašlý byt jejího syna v krásné bydlení?

Sledujtedalší díl nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 12. března ve 21.30 na Primě.

(red)

Další články:


Přečtěte si také