návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak se staví sen: Pro svého syna po úrazu hlavy by si přála nové bydlení

skrivaa , Vydáno: 11.03.2018
Sledujte další díl už v pondělí ve 21:30 na Primě.
Autor: archiv Prima Sledujte další díl už v pondělí ve 21:30 na Primě.
Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 12. března ve 21.30 na Primě.

reklama

Paní Ivana pracovala celý život ve zdravotnictví a pomáhala lidem. Nyní je v důchodu a sama by teď potřebovala pomoc. Ne však pro sebe, ale pro svého dospělého syna Jiřího. Ten utrpěl úraz hlavy a jeho život už nikdy nebude stejný jako předtím. Bez matčiny pomoci by svůj život jen těžko zvládal. Příběh invalidního důchodce Jiřího je vlastně příběhem obyčejného chlapa, který v životě neměl moc štěstí. Udělal spoustu chyb, za které ale zaplatil. Nyní žije sám, je nemocný a nešťastný a jeho byt je pro něj „celou“. Jak mu pomůžeme v jeho snu za lepším životem? Začneme z gruntu novým bydlením.

Nešťastný osud

Jiří byl jedním ze tří dětí paní Ivany. Ani jedno z dětí jí však moc radosti do života nepřineslo. Syn Radek před dvěma lety zemřel, dcera se léčí ze závislosti na drogách a syn Jirka je nemocný. Jiří se dobře učil, pracoval ve zdravotnictví, měl partnerku, s ní dceru a měli před svatbou. Rok 1989 ale byl v jeho životě zlomovým. Začaly se u něho projevovat epileptické záchvaty. Následovala operace mozku, ale Jirkovi už zdraví bohužel nevrátila. Jirka navíc bojoval se závislostí na alkoholu. I kvůli tomu přítelkyně svatbu zrušila a opustila ho i s dcerou. Jiří přišel o řidičský průkaz, práci a životní optimismus. Problém s alkoholem se ještě prohloubil, tak nastoupil do léčebny a od té doby abstinuje. Následky zranění si ale nese dodnes. Má časté epileptické záchvaty, léčí se na kardiologii a ještě ke všemu trpí depresemi. Většinu peněz proto z jeho invalidního důchodu utratí za léky. Jeho koníčkem je čtení knih.

Byt v dezolátním stavu

Pan Jiří bydlí v malé městské garsonce v Sedlčanech. Jeho byt je spíš než místo k bydlení místo k přežívání. A ještě k tomu dost depresivní. Kuchyň je stará a shnilá, koupelna je v dezolátním stavu, stejně tak dveře a nábytek. Maminka by si pro Jiřího přála garsonku tajně zrekonstruovat.

Byt je v dezolátním stavu. Foto: Byt je v dezolátním stavu. Foto: archiv Prima

Podaří se designérům splnit její sen a proměnit zašlý byt jejího syna v krásné bydlení?

Sledujte další díl nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 12. března ve 21.30 na Primě.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jak se staví sen 2018 (6) - upoutávka

(red)

Banner Living Foto:

Další články:

Je tu i fototapeta s oblíbenou kapelou a odpočinková zóna

PŘED a PO: Podívejte se na proměnu bytu pro handicapovanou Andrejku v Jak se staví sen

Byt PO proměně Jak se staví sen.

PŘED a PO: Fotogalerie proměny bytu 3+1 pro babičku s vnoučaty v Jak se staví sen

Garsonka PO proměně Jak se staví sen.

PŘED a PO: Podívejte se na fotogalerii proměny garsonky v pořadu Jak se staví sen

reklama

Článek je zařazen v: Jak se staví sen , bydlení , Jak se staví sen , proměna , rekonstrukce , prima , pořad

reklama

Přečtěte si také