Jak se staví sen: Sledujte dojemnou proměnu bytu paní Vlaďky, která přišla o ruku

Paní Vlaďka přišla kvůli nemoci o pravou ruku a také o práci. Manžel, který ji šikanoval a holdoval alkoholu, zemřel, tak zůstala v bytě sama. I přesto jí zůstaly sny a jedním z nich je právě nová kuchyň, která by vyhovovala jejím potřebám a handicapu. Sledujte další díl pořadu Jak se staví sen už dnes ve 21.30 na Primě.

Paní Vlaďka pracovala na poště. Na zápěstí se jí objevila boule. Lékař ji nejdříve léčil na zánět, ale později se z boule vyklubal agresivní zhoubný nádor. Jediným řešením byla amputace ruky. Když jejího manžela vyhodili z práce, rozjel se jeho problém s alkoholem. Dokonce začal vysedávat s bezdomovci a také si je vodit k nim domů. Starší syn se z domu raději odstěhoval, ale mladší to musel snášet a na otce nemá dobré vzpomínky.

Podívejte se na upoutávku:

Manžel začal být navíc agresivní, a to jak vůči Vlaďce, tak i synovi. Vlaďka se s manželem sice rozvedla, ale pak jí zjistili zmíněnou nemoc a posléze manžel zemřel na totální selhání organismu a na otravu alkoholem. Nastalo velmi těžké období. Velkou oporou jí ale byli maminka a synové. Jenže pak ji propustili z pošty, Vlaďka hledala práci jen těžko. Kromě toho, že má jednu ruku amputovanou, má i druhou ruku méně hybnou kvůli tříštivé zlomenině. Aktuálně si přivydělává na recepci jednoho úřadu.

Sen o nové kuchyni

Vlaďka by si úplně nejvíc přála novou kuchyň – ta současná je stará přes 25 let a po amputaci ruky má Vlaďka logicky mnohem těžší obslužnost, byť se přeučila na levou ruku. V bytě zrekonstruovala na vlastní náklady a za pomoci rodiny to, na co jí stačily finance, bydlení bylo ve velmi nevyhovujícím stavu kvůli řádění manžela.

Podívejte se na nový díl pořadu Jak se staví sen už dnes ve 21.30 na Primě.

Více o proměnách bytů, příběhu paní Vlaďky i spoustu tipů pro vaše bydlení najdete tady:


Přečtěte si také