návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Dušičková výzdoba hrobu: Využijte odolný i krásný mech, vřes, rozchodník i netřesk

Vydáno: 29.10.2019
Dušičková výzdoba hrobu
Autor: istockphoto.com Dušičková výzdoba hrobu
Květinářství poblíž hřbitovů budou kolem Dušiček, tedy svátku Všech svatých, plné nejrůznějších kytic, věnců i sesazovaných misek, za které si však, vzhledem k poptávce, i pěkně připlatíte. Pokud se letos pustíte do vlastnoruční výroby dušičkových věnců a dekorací, máme pro vás tipy, jaké rostliny využít, aby vaše práce nepřišla brzy nazmar. Vsaďte na mech, vřes, rozchodník a sukulenty. Barevně k sobě krásně ladí, a i bez vody zůstanou dlouho čerstvé.

reklama

Připravujete každoročně na Dušičky výzdobu na hroby svých blízkých a většinou využíváte klasické chvojí, tedy větve jehličnanů, šišky a sušené květiny? Zkuste to letos trochu jinak.

Základem je mech

Mech najdete všude ve vlhčích lesích, ale občas roste i na zídkách plotů či na střechách, kde ho neradi vidíme. Vezměte lopatku a opatrně odloupněte celý plát. Jde to snadno, mech má jen droboučké kořínky. Mech pak můžete využít na nejrůznější dekorace. Obalte jím slaměný základ na věnce, mech opatrně zafixujte tenkým vázacím drátkem a pak už jenom dozdobte, čím vás napadne.

Dušičková výzdoba hrobu
Autor: Pinterest.com Dušičková výzdoba hrobu

Přidejte rozchodník

Mechový věnec nazdobte třeba růžovým rozchodníkem, pokud vám ještě kvete na zahradě. Například rozchodník nachový (Sedum telephium), který vykvétá až na konci léta, si podrží květenství až dlouho do podzimu a dá se využít i v suchém stavu.

Dušičková výzdoba hrobu
Autor: Pinterest.com Dušičková výzdoba hrobu

Nenáročný netřesk

Pokud jste dodnes zdobili dušičkové věnce jen jehličnany a šiškami, budete asi překvapeni. Ale netřesky (Sempervivum) vydrží neuvěřitelně dlouho i bez půdy a na věncích z mechu či chvojí vypadají přímo úžasně.

Dušičková výzdoba hrobu
Autor: Pinterest.com Dušičková výzdoba hrobu

Elegantní vřes

Vřes (Calluna) je oblíbený mezi dekoratéry už hodně dlouho a právem. Je krásný jak v čerstvém stavu, tak zaschlý. Často ani hned nepoznáte, že už je suchý. Vřes, ale samozřejmě klidně i velmi podobný vřesovec (Erica), můžete využít jako hrnkovou rostlinu a jen ho lehce přizdobit nebo ho můžete nastříhat na jednotlivé větvičky a využít jako přízdobu na věnce z mechu i chvojí.

Dušičková výzdoba hrobu
Autor: Pinterest.com Dušičková výzdoba hrobu

reklama

Článek je zařazen v: dušičky , Svátek všech svatých , svátek všech zemřelých , Dušičková výzdoba hrobu , dekorace na hrob , Hřbitov , netřesky (Sempervivum) , Vřes (Calluna) , vřesovec (Erica)

reklama

Přečtěte si také