Zahrada

18. října 2020 14:00

Simona Sedláčková

Jak dýněmi vyzdobit schody, zádveří i zahradu? Zkuste pár chytrých nápadů

Jen málokterý dům zůstává na podzim bez květinové výzdoby, doplněné barevnými dýněmi. A nemusí to být ani dýně vyřezávané do tvaru šklebících se strašidel nebo lucerniček. Dýně jsou krásné i bez dalšího zdobení.

Jaké dýně využít na výzdobu? Odpověď je jednoduchá. Jakékoliv! Pokud vám na zahradě vyrostly obří dýně, určitě se jimi můžete pochlubit, ale stejnou parádu udělají i nejdrobnější kousky. Máme pro vás několik nápadů, jak všechny dýně využít.

Uspořádejte dýňovou přehlídku na schodech

Květináče srozkvetlými listopadkami a maceškami, doplněné například ozdobnou kapustou, budou tvořit dokonalou kulisu kpřehlídce oranžových dýní všech velikostí. Člověk nemusí být ani nadaný dekoratér, aby podobná výzdoba dopadla skvěle.

Naplňte plechové vaničky a hrnce

Možná se vám na půdě ještě stále povaluje plechová vanička nebo starý prádelní hrnec. Právě nastává nejlepší okamžik, pro jejich nové využití. Vyskládejte do nich barevné dýně i květináče slistopadkami, naplňte je slámou nebo klasykukuřice.

Posaďte dýně na židli

Pro podzimní dekoraci můžete využít i starou židli nebo proutěné křesílko, stejnějako starou lavici.

Vytvořte pyramidy zdýní

Drobné dýně můžete vyskládat do drátěných kuželů, které se prodávají vzahrádkářských potřebách a hobby marketech jako opory pro popínavé rostliny. A nebojte se, najdete pro ně i další využití. Na Vánoce vám poslouží jako kostra na výrobu vánočního stromku zchvojí a přes léto je postavíte do záhonu, aby se po nich mohly ovíjet popínavé letničky.

Dýně mohou zdobit i veřejný prostor

Urodilo se vám tolik dýní, že si můžete dovolitzdobit jimi i další prostor kolem svého domu? Slušet jim to bude třeba na balících slámy nebo kolem záhonů a chodníků.

Dýně jsou krásné, barevné, ale také neobyčejně chutné. Cosi z nich můžete připravit dobrého?


Přečtěte si také