Jak se staví sen

8. května 2015 05:38

Markéta Zídková

Martina s Eliškou, kterým předěláváme koupelnu, verandu a halu

Mladá maminka žije sama s půlroční holčičkou na chalupě na vesnici.

Martina si spolu s manželem vysnila krásný venkovský dům. Hledali tak dlouho až našli. Ona, terapeutka, rodilá Pražačka, on manažer, původem z východních Čech, si půjčili peníze od otce Martiny a koupili si starý dům s velkým pozemkem v malé vesnici.

Stěhovali se v době, kdy každým dnem čekali přírůstek do rodiny. Oba dva se na rekonstrukci podíleli velmi intenzivně a to bez ohledu na Martinino těhotenství. Hnáni vidinou venkovského sídla jako vystřiženého z obrazu francouzského venkova z oblasti Provence. A přitom kuli plány, jak budou na velkém pozemku chovat ovce a kozy a dělat sýry.

Jenže během velmi krátké doby nastal obrat. Dcera se narodila, dům stále nebyl hotový a Martina tak tlačila na manžela a zdůrazňovala, co všechno je ještě potřeba udělat. On unavený z práce zřejmě neprojevoval takové nadšení, jaké by si představovala a to ji ničilo. Oba byli ze vztahu unavení. Manžel by situaci nijak překotně neřešil, ale Martinu vyčerpával už jen pohled na něj. A tak donutila manžela, aby se odstěhoval. Ten bydlí u kamaráda a hledá si bydlení blízko vesnice, aby mohl být půlroční dceři nablízku.

A tak vysněný dům rozdělil manželství a „zničil „ řečeno pateticky lásku. Martina to s manželem nemá ještě zcela vyřešené – rozvod je ve vzduchu, ale zatím vyčkávají. Martina je i přes to štastná. Hlavně že má svoji holčičku. Dům a jeho okolí miluje. Říká, že tam našla její duše rozlet. A proto chce dům zvelebovat stůj co stůj.

Martina ví, že velký pozemek pro ovečky a koníčky a domeček velký byl spíš její sen, který tak trochu naimplantovala muži a asi se moc neohlížela. Každopádně oba byli naivní ve své představě o domě, říkali si, že to nějak postupně zrekonstruují, že se jim povede dobře. Neodhadli rozsah prací na domě a kolik to všechno bude stát. Nedokončený dům a manželovo vyčerpání dohnalo Martinu k rozhodnutí, aby se na čas odloučili a že se uvidí, jestli krize přejde. Martina návrat k manželovi zcela nezavrhuje, ale příliš šancí tomu nedává. S manželem se poměrně často vídají, ale každá jeho návštěva ji utvrzuje v tom, že když jsou spolu, cítí se „unaveně a vyčerpaně“ a lépe je jí samotné.

Proměnit by chtěla koupelnu a WC. Nemůže se dočkat až se vykoupe ve vaně. V té stávající se štítí koupat a to i přes to, že ji několikrát vydrhla. Také jí trápí chodba a celkově vstup do domu.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také