Jak se staví sen

16. srpna 2017 15:00

Markéta Zídková

Před a po: Srovnejte si proměnu panelákové bytu v Kobylisích (včetně dispozičního plánu)

Při této proměně jsme předělávali panelákový byt 3+1 pro babičku Marcelu a její vnučku Anetu v Praze-Kobylisích. Neměnili jsme dispozici bytu, o to víc se designéři rozmáchli v rozsahu proměny.

Panelákové 3+1 je útulné, ale přece jenom by potřebovalo přenést do 21. století. Jenže na renovaci jeho obyvatelky babička Marcela a její vnučka Aneta nemají finance. Byt tak je zařízený 40 let starým nábytkem vyjma Anetčina dětského pokojíčku. Jenže Anetka vyrostla z dětských střevíčků, a i tak její pokoj by potřeboval dospělejší modernější vzhled.

Toho se dočkal díky proměně v pořadu Jak se staví sen. Designéři Kamila Douděrová a František Kobližka předělali skoro celý byt. Vynechali jen koupelnu, kterou si musela Marcela už předělat sama kvůli havárii vody, a potom obývací pokoj, který je připomínkou šťastného života se zesnulým manželem. V této proměně se tak předělala kuchyně, chodba a dva pokoje.

Podívejte se na to, jak designéři vymysleli zařízení bytu:

Takto byt vypadal před proměnou:

Takto byt navrhli designéři:

Proměna to byla z gruntu a od podlahy – do kuchyně a do předsíně přišla podlaha z kamínků – mramorový koberec, pokojíčky pak zútulnil celoplošný koberec. Největším soustem byly vrstvy tapet na stěnách, které nahradila nová výmalba v kombinaci s moderními tapetami v oblíbené Marcelině zelené barvě. Místo záclon se o soukromí starají moderní japonské stěny.

Proměna se tedy týká především stylu. Dispozičně designéři prohodili jen pokoj babičky a Anetky. Dále pak nově a praktičtěji vymysleli uspořádání kuchyně.

Podívejte se, jak byt vypadal před proměnou a po.

Sdílejte článek
Štítky proměna

Přečtěte si také