Jak se staví sen

27. června 2017 06:00

Jana Brass

Před a po v Novém Městě pod Smrkem: Podkrovní pokoje pro Radka a Jindřišku

Naši designéři tentokrát zajeli do Jizerských hor. Prarodiče Jan a Jindřiška si přejí dětské pokojíky pro vnuka a vnučku, o které pečují.

Rodina obývá asi sto let starý domek. Dole je kuchyň, obývák a ložnice, v podkroví další ložnice, dva kumbály a malý nevyužívaný pokojík. Prarodiče dětem přenechali vlastní ložnici, děda přespává v obýváku a babička v horní nezateplené místnosti. Aktéři posledního dílu série Jak se staví sen extra situaci nedokázali řešit jinak, ale současný stav jim samozřejmě nevyhovuje a je jim jasné, že oba školáci potřebují zázemí, kde najdou klid na učení a zájmy a v neposlední řadě i soukromí. A tak je děda přihlásil do pořadu a všichni společně doufají, že jim designéři Kamila Douděrová a František Kobližka pomohou.

Kamila s Františkem se vydali do podkroví, aby zabojovali s časem a konstrukcí krovu skrytou ve stěnách nebo nad podhledem stávající místnosti. Nechtěli bourat okno ve štítu, dělat nové a prostor rozdělit na dvě symetrické poloviny. Takové řešení jim nestačilo, chtěli něco navíc. A tak zapojili i malý pokoj, který původně patřil dceři, a prostor proměnili jinak, než by se dalo čekat. Než se ale dostali k ladění samotného interiéru, čekala je těžká a usilovná stavařina včetně zateplování a rovnání křivé podlahy.

Podívejte se, jak podkroví vypadalo před proměnou:

A toto je řešení designérů:

Proměna se tedy odehrávala pouze v podkrovní části domku, kam se nakonec přesunou Radek s Jindřiškou. Nedotkla se přízemní části, kde získají svůj původní ztracený prostor babička s dědou, ani schodiště a chodby vedoucí k dětským pokojům. Styl proměny je založen na kontrastu původní přiznané konstrukce krovu a vybavení pokojíků, které působí měkce a útulně. Designéři se drželi jednoduchosti v podobě bílé výmalby a k tomu volili zajímavé prvky nábytku, provazová svítidla a tapety v dekoru postaršeného barevného dřeva. Pro dotvoření pokojíků vybrali jednu hlavní barvu, kterou mají děti rády, a pokojíky přiřadili Radkovi nebo Jindřišce.

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen. Baví vás bydlení? Podívejte se na web Prima LIVING.

Po odvysílání pořad najdete na stránkách pořadu.

(jab)

Podívejte se, jak podkroví vypadalo před proměnou a jak si s prostorem poradili designéři:

Sdílejte článek

Přečtěte si také