Jak se staví sen

13. června 2017 06:00

Jana Brass

Před a po v Bukovince: Obývák s kuchyní ve stylu shabby chic pro Elišku a její psí hospic

Designéry jsme vyslali do sto let starého domku v Bukovince. Předělávat se bude jeho přízemní část, tedy kuchyň a obývák, kam má volný přístup zhruba dvacítka pejsků z místního netradičního útulku.

Eliška se stará o staré, nemocné, opuštěné a mnohdy i týrané pejsky. Některým najde nový domov, těm ostatním zpříjemňuje poslední etapu jejich života. Všem bez rozdílu ale poskytuje teplo vlastního domova, což je sto let starý domek, který koupila i se zařízením před rokem. Žije tady ještě její přítel Tomáš, dcera Nikolka a na víkendy přijíždějí i dva kluci z Tomášova předchozího vztahu. Eliška by byla ráda, kdyby se přízemí domku proměnilo ve venkovském stylu a stylu francouzských kaváren. Kromě toho si ale v rámci pořadu Jak se staví sen přeje podlahu, která se bude dobře udržovat, nebude studit a klouzat – to hlavně kvůli pejskům.

Designéři Kamila Douděrová a František Kobližka se nejvíce báli problémů se zdivem, podlahou a elektrikou a během proměny se jejich obavy postupně skutečně naplňovaly. Rekonstrukci ustoupily staré dřevěné obklady, dlaždice v kuchyni a příčka, jídelní stůl byl přesunut z obýváku do kuchyně a povolaní řemeslníci přezdili příčky a dokonce zazdili jedno z oken. Než mohl být rozmístěn nový nábytek ve stylu shabby chic, došlo na spravování a štukování starých zdí, položení nových obkladů a mramorového koberce.

Podívejte se na to, jak designéři vymysleli zařízení přízemní části domku:

Takto to vypadalo před proměnou:

Foto: FTV Prima

Toto je návrh designérů:

Foto: FTV Prima

Proměna probíhala jako vždy v rekordně krátkém čase, ale přízemí starého domku se změnilo k nepoznání. Designéři vtiskli venkovský styl do místa, kam se přesně hodí. Sjednotili koncept kuchyně a obýváku a nebáli se použít ani skutečně staré prvky z antiku. Ze zazděného okna v obýváku vykouzlili niku s policemi a okenicí dovezenou z Francie. Zajímavé jsou i lustry, které mají sice patinu hodící se na venkov, ale svým stylem podtrhují noblesu francouzských kaváren.

Podívejte se, jak to v Bukovince vypadalo před proměnou:

A takto to vypadá po proměně:

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen. Baví vás bydlení? Podívejte se na web Prima LIVING.

Po odvysílání pořad najdete na Prima PLAY.

(jab)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky proměna

Přečtěte si také