Udělejte si z pokoje lodní kajutu. Milovníci moře musí zkusit námořnický styl

Romantika na vlnách se dá zařídit i na souši. Zařiďte si byt, aby přivolával vzpomínky na léto u moře, a přitom se v něm dobře bydlelo. Vyzkoušejte naše tipy na originální bydlení.

Koho by nelákal život na hausbótu a nebo rovnou na lodi? Jenže většina z nás si o tom nechá leda tak zdát a nebo se v hausbótu uvelebí jenom o dovolené. Námořnickou atmosféru si ale můžete navodit i ve svém činžáku.

Mořské vlny v pokoji

Obyčejná bílá stěna se s pár vychytávkami může proměnit v rozbouřené moře, nebo poklidnou hladinu řeky. Vyzkoušet můžete tapety, válečkovou metodu nátěru s obtiskem či ruční malbu štětcem. Pokud patříte mezi příznivce fotografování, můžete si nechat vyrobit fototapetu a nalepit třeba i nastrop, případně si své oblíbené mořské výjevy nechte zarámovat.

Foto: pinterest.com/PBTeen

Proměňte pokoj v lodní kajutu

Modrá barva a přírodní materiály vám s tím pomohou. Pokud jste minimalista, sáhněte jen po jednom výrazném prvku, jako je třeba velká truhla na oblečení nebo záchranný kruh na zdi. Jinak je ale námořnický styl spíše pro lidi, kteří se rádi obklopují mnoha věcmi. Z prázdných lahví od rumu (toho karibského, ne tuzemáku) si můžete vytvořit svícny tak, že do hrdel umístíte svíce. Na poličky vystavte svou sbírku mušlí a pokud jste opravdový námořnický fajnšmekr, podívejte se na internetu po zbytcích z rozebraných lodí, jako jsou kormidla nebo dřevořezby. Na zeď můžete umístit i staré pádlo jako dekoraci.

Foto: Pinterest.com

Ať vám oceán šumí i v ložnici

Existuje několik chytrých aplikací, díky kterým zvuky s terapeutickými účinky můžete poslouchat kdykoliv v pohodlí domova. Třeba zvuk moře se stane skvělou kulisou během usínání.

Foto: pinterest.com/DesignChic

Pro malé piráty

Použijte pár dominantních prvků, třeba postel ve tvaru pirátské lodi, nebo zavěste sítě a dostaňte karibskou pohodu i k nám do Evropy. Hezkým prvkem je bílé palubkové obložení, které můžete využít i jako příčku pro rozdělení většího pokoje.

Foto: pinterest.com/districtinsider.com

Dřevěné obložení můžete rovněž využít i pro oblklady v obývacím pokoji. Místnost se tak zútulní a i když je jasné, že neplujete po oceánu, taková proměna stěn navodí námořnický pocit každému.

Foto: pinterest.com/downeast.com

(bp)

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také