Vánoce

24. října 2019 16:00

Markéta Kašková

Černé Vánoce: Jak barvu o Vánocích využít? Působí luxusně a vkusně

Letošní Vánoce mohou mít jinou podobu než ty klasické. Zvyky a tradice samozřejmě ctíme a nehrneme se v tomto směru do inovací, ale co bychom letos mohli změnit, je sváteční barva. Zkuste se zamilovat do černé – působí luxusně a vkusně. Podívejte se, jak ji o Vánocích využít.

Černá nemusí být jen smutnou barvou. Milujeme jí na oblečení, tak proč si ji nepořídit i domů na Vánoce? Stůl umí dokonale ozvláštnit, ale neztrácí svůj půvab a luxus.

Černé ozdoby na strom

Platí, že černá barva se perfektně hodí ke zlaté, bílé a stříbrné. Pokud tedy zkombinujete alespoň jednu barvu společně sčernou, vznikne vám netradiční výzdoba, která však bude vypadat skvěle. Staré ozdoby můžete například právě na černou barvu přetřít a malým úzkým štětcem domalovat nejrůznější ornamenty.

Černé prostírání

Zkuste si přitemnit i štědrovečerní večeři. Stačí na stůl přidat černé svíčky nebo tmavé talíře a rázem budete jako vluxusní restauraci. Uvidíte, že se vám nové prostředí bude zamlouvat. Zkusit můžete i černé ubrousky nebo černý adventní svícen.Příbory nechejte klidně klasické, ale pokud si budete chtít vyhrát i sdetailem, pořiďte příbor vrose gold barvě.

Černý balicí papír

Pokud se necítíte na tmavou výzdobu stolu ani stromečku, zkuste do luxusní černé zahalit alespoň dárky. Černý balicí papír si perfektně rozumí spřírodními materiály. Poříďte silýkový provázek a dozdobtedárek kouskem větvičky. Uvidíte, že všichnibudou nad černou nádherou žasnout.

Černá stěna

A co rovnou vymalovat? Černé barvy se nebojte ani na stěnách interiéru, dokážou místnost krásně zvelebit a vyšperkovat. Jak jsme již řekli, černé sluší dřevo, stačí stěnu tedy dozdobit přírodními motivy.

Podívejte se do naší galerie na nejlepší nápady v černé barvě.

Další články:


Přečtěte si také