Bydlení

6. října 2018 06:00

maku-la@seznam.cz

5 věcí, které byste měli vědět dříve, než doma vytvoříte tabulovou stěnu. Nemusí být jen černá

Tabulová barva je opravdu zábavný způsob, jak přeměnit pokoj s minimálním úsilím. Každý den může váš pokoj vypadat jinak. Existuje však několik faktů, které byste měli vědět před tím, než si ji pořídíte k sobě domů.

Tabulová stěna se hodí do jakékoliv místnosti, ať už se jedná o dětský pokoj, nebo obývák, vždy perfektně doladí interiér. Aby barva fungovala tak, jak si přejeme, musíme se držet těchto pěti zásad:

1. Zkontrolujte strukturu vaší stěny

Pokud má vaše zeď nějakou strukturu, bude trochu obtížnější použít tabulovou barvu. Ujistěte se, že zeď, kterou chcete pokrýt, je naprosto rovnoměrná, a pokud tomu tak není, použijte brusný papír a vyhlaďte ji.

2. Několikrát přetřít

Tvrdí se, že je potřeba stěnu minimálně dvakrát přetřít. Jiní tvrdí, že vrstvili až čtyřikrát. Velmi záleží na povrchu dané stěny a na značce tabulové barvy.

3. Tři dny na uschnutí

Po třech dnech, kdy by barva měla být na stěně v naprostémklidu, vezměte křídu a celou ji přemažte, pak ji vyčistěte suchým ručníkem. Poté bude stěna připravena na první malby.

4. Nemusí být jen černá

Tabulových barev je celá duhová paleta. Nemusíte si pořizovat hned černou. Velmi pěkně vinteriéru působí olivová nebo hořčicová.

5. Funguje i jako magnetická stěna

Tabulová stěna má mnoho podob. Stačí ji přetřít magnetickou barvou a máte obrovskou magnetickou nástěnku. Taková plocha by se určitě hodina vnejedné kanceláři.


Přečtěte si také