Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

5 věcí, které byste měli vědět dříve, než doma vytvoříte tabulovou stěnu. Nemusí být jen černá

Tabulová barva je opravdu zábavný způsob, jak přeměnit pokoj s minimálním úsilím. Každý den může váš pokoj vypadat jinak. Existuje však několik faktů, které byste měli vědět před tím, než si ji pořídíte k sobě domů.
Vydáno: 06.10.2018
Každý den jiný design
Každý den jiný design Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tabulová stěna se hodí do jakékoliv místnosti, ať už se jedná o dětský pokoj, nebo obývák, vždy perfektně doladí interiér. Aby barva fungovala tak, jak si přejeme, musíme se držet těchto pěti zásad:

1. Zkontrolujte strukturu vaší stěny

Pokud má vaše zeď nějakou strukturu, bude trochu obtížnější použít tabulovou barvu. Ujistěte se, že zeď, kterou chcete pokrýt, je naprosto rovnoměrná, a pokud tomu tak není, použijte brusný papír a vyhlaďte ji.

Může sloužit i jako školní pomůcka
Může sloužit i jako školní pomůcka
istock.com

2. Několikrát přetřít

Tvrdí se, že je potřeba stěnu minimálně dvakrát přetřít. Jiní tvrdí, že vrstvili až čtyřikrát. Velmi záleží na povrchu dané stěny a na značce tabulové barvy.

3. Tři dny na uschnutí

Po třech dnech, kdy by barva měla být na stěně v naprostém klidu, vezměte křídu a celou ji přemažte, pak ji vyčistěte suchým ručníkem. Poté bude stěna připravena na první malby.

Do pokojíčku je ideální
Do pokojíčku je ideální
Instagram.com

4. Nemusí být jen černá

Tabulových barev je celá duhová paleta. Nemusíte si pořizovat hned černou. Velmi pěkně v interiéru působí olivová nebo hořčicová.

Nemusí být jen černá
Nemusí být jen černá
Instagram.com

5. Funguje i jako magnetická stěna

Tabulová stěna má mnoho podob. Stačí ji přetřít magnetickou barvou a máte obrovskou magnetickou nástěnku. Taková plocha by se určitě hodina v nejedné kanceláři.

Béžová je nová bílá!

Béžová je nová bílá! Pokud jí dáte šanci, bude vypadat útulně i luxusně

Jak doma použít zelenou?

Zelená barva vnese do bytu pozitivní životní energii a pomůže studentům s učením. V kuchyni s ní ale opatrně!

Článek je zařazen v: tabulová barva , tabulová stěna , tabule , černá , Bílá , křída , interiér , tip na stěnu , stěna , zeď , barvy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama