Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

5 věcí, které byste měli vědět dříve, než doma vytvoříte tabulovou stěnu. Nemusí být jen černá

Tabulová barva je opravdu zábavný způsob, jak přeměnit pokoj s minimálním úsilím. Každý den může váš pokoj vypadat jinak. Existuje však několik faktů, které byste měli vědět před tím, než si ji pořídíte k sobě domů.
Vydáno: 06.10.2018
Každý den jiný design
Autor: istock.com Každý den jiný design
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tabulová stěna se hodí do jakékoliv místnosti, ať už se jedná o dětský pokoj, nebo obývák, vždy perfektně doladí interiér. Aby barva fungovala tak, jak si přejeme, musíme se držet těchto pěti zásad:

1. Zkontrolujte strukturu vaší stěny

Pokud má vaše zeď nějakou strukturu, bude trochu obtížnější použít tabulovou barvu. Ujistěte se, že zeď, kterou chcete pokrýt, je naprosto rovnoměrná, a pokud tomu tak není, použijte brusný papír a vyhlaďte ji.

Může sloužit i jako školní pomůcka
Autor: istock.com Může sloužit i jako školní pomůcka

2. Několikrát přetřít

Tvrdí se, že je potřeba stěnu minimálně dvakrát přetřít. Jiní tvrdí, že vrstvili až čtyřikrát. Velmi záleží na povrchu dané stěny a na značce tabulové barvy.

3. Tři dny na uschnutí

Po třech dnech, kdy by barva měla být na stěně v naprostém klidu, vezměte křídu a celou ji přemažte, pak ji vyčistěte suchým ručníkem. Poté bude stěna připravena na první malby.

Do pokojíčku je ideální
Autor: Instagram.com Do pokojíčku je ideální

4. Nemusí být jen černá

Tabulových barev je celá duhová paleta. Nemusíte si pořizovat hned černou. Velmi pěkně v interiéru působí olivová nebo hořčicová.

Nemusí být jen černá
Autor: Instagram.com Nemusí být jen černá

5. Funguje i jako magnetická stěna

Tabulová stěna má mnoho podob. Stačí ji přetřít magnetickou barvou a máte obrovskou magnetickou nástěnku. Taková plocha by se určitě hodina v nejedné kanceláři.

Béžová je nová bílá!

Béžová je nová bílá! Pokud jí dáte šanci, bude vypadat útulně i luxusně

Jak doma použít zelenou?

Zelená barva vnese do bytu pozitivní životní energii a pomůže studentům s učením. V kuchyni s ní ale opatrně!

Článek je zařazen v: tabulová barva , tabulová stěna , tabule , černá , Bílá , křída , interiér , tip na stěnu , stěna , zeď , barvy
Speciály:
Reklama