Vánoce

18. října 2019 08:00

Markéta Kašková

Jaké trendy ovládnou Vánoce 2019?

Letos na plastové pestrobarevné ozdoby zapomeňte. Trendem jsou ručně vyráběné dekorace z přírodních materiálů, modrá barva a návrat k tradicím. Připravte se na letošní Vánoce a užijte si pohodu a klid, který si každý z nás po celém roce zaslouží. Na co nezapomenout?

Pokud vás zajímá, jakým směrem se ubírají letošní Vánoce, čtěte dál. Žádné neobjevené inovace však nečekejte, trendem je pohoda a návrat ktradicím. Na co tedy letos rozhodně nezapomenout?

Vánoce inspirovanépřírodou

Hlavní múzou roku 2019 je vždy krásná příroda, která by na nás měla dýchnout jak ze slavnostního prostírání, tak i zostatní výzdoby vinteriéru. Nevzdávejte se blýskavých dekorací, které již máte doma, ale zkuste mezi ně vložit například šišky, kůru, větve nebo usušené ovoce. Jako prostírání můžete letos zvolit dřevěné kulatiny pod talíř nebo pod vázu světvemi.

Barva Vánoc2019 je modrá

Zelená, červená a zlatá jsou tradiční sváteční barvy, které u mnohých zkrátka nemohou chybět, ale pro rok 2019 se k nimpřipojila i modrá. Nebojte se zkombinovat více odstínů modré barvy najednou a opět klidně připojte pár přírodních materiálů. Můžete si modrou barvu koupit i vobchodě a nabarvit jí několik starých, již nehezkých vánočních ozdob. Vyvarujte se komplikovaných ornamentů.

Letos frčí puntíky a čárky

Tečky a čárky jsou symbolem Vánoc roku 2019. Jakékoliv namalované čárky nebo puntíky libovolné velikosti posilují vibrace letošních svátků. Vzhledem ktomu, že čím dál tím více je voblibě ruční práce, můžete si několik takových ozdob vytvořit doma sami. Zkuste například natřít ozdoby na modro, jak jsme radili vpředchozím bodě, a doladit je bílými čárkami a tečkami.

Teplé světlo je letos důležité

Světlo se vroce 2019 radikálně mění. Bílé ostré světlo je na ústupu a do popředí se začíná dostávat přirozené tepléod svíček a luceren. Takové osvětlení bude při letošních Vánocích velmi důležité.

Tradice jsou hitem

Velkým trendem je návrat ke kořenům. Připomínat si lásku a chvíle pohody je vuspěchané době čím dál tím důležitější. Nebojte se proto zavzpomínat na zvyky, které znáte zdětství a klidně přidejte i nějaké nové. Zkuste si například zazpívat koledy a zaposlouchat se do slov. Zkrátka, obklopte se vánoční magií, jak nejvíc to jen jde.

Autor: Markéta Princová

Další články:


Přečtěte si také