návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jaké trendy ovládnou Vánoce 2019?

, Vydáno: 18.10.2019
Vánoce 2019
Autor: istock.com Vánoce 2019
Letos na plastové pestrobarevné ozdoby zapomeňte. Trendem jsou ručně vyráběné dekorace z přírodních materiálů, modrá barva a návrat k tradicím. Připravte se na letošní Vánoce a užijte si pohodu a klid, který si každý z nás po celém roce zaslouží. Na co nezapomenout?

reklama

Pokud vás zajímá, jakým směrem se ubírají letošní Vánoce, čtěte dál. Žádné neobjevené inovace však nečekejte, trendem je pohoda a návrat k tradicím. Na co tedy letos rozhodně nezapomenout?

Vánoce inspirované přírodou

Hlavní múzou roku 2019 je vždy krásná příroda, která by na nás měla dýchnout jak ze slavnostního prostírání, tak i z ostatní výzdoby v interiéru. Nevzdávejte se blýskavých dekorací, které již máte doma, ale zkuste mezi ně vložit například šišky, kůru, větve nebo usušené ovoce. Jako prostírání můžete letos zvolit dřevěné kulatiny pod talíř nebo pod vázu s větvemi.

Přírodní dekorace jsou stále v kurzu.
Autor: istock.com Přírodní dekorace jsou stále v kurzu.

Barva Vánoc 2019 je modrá

Zelená, červená a zlatá jsou tradiční sváteční barvy, které u mnohých zkrátka nemohou chybět, ale pro rok 2019 se k nim připojila i modrá. Nebojte se zkombinovat více odstínů modré barvy najednou a opět klidně připojte pár přírodních materiálů. Můžete si modrou barvu koupit i v obchodě a nabarvit jí několik starých, již nehezkých vánočních ozdob. Vyvarujte se komplikovaných ornamentů.

Letos se nebojte modré barvy.
Autor: istock.com Letos se nebojte modré barvy.

Letos frčí puntíky a čárky

Tečky a čárky jsou symbolem Vánoc roku 2019. Jakékoliv namalované čárky nebo puntíky libovolné velikosti posilují vibrace letošních svátků. Vzhledem k tomu, že čím dál tím více je v oblibě ruční práce, můžete si několik takových ozdob vytvořit doma sami. Zkuste například natřít ozdoby na modro, jak jsme radili v předchozím bodě, a doladit je bílými čárkami a tečkami.

Tečky a čárky jsou to pravé pro letošní Vánoce.
Autor: Pinterest.com Tečky a čárky jsou to pravé pro letošní Vánoce.

Teplé světlo je letos důležité

Světlo se v roce 2019 radikálně mění. Bílé ostré světlo je na ústupu a do popředí se začíná dostávat přirozené teplé od svíček a luceren. Takové osvětlení bude při letošních Vánocích velmi důležité.

Letos bude velmi záležet i na světlu.
Autor: istock.com Letos bude velmi záležet i na světlu.

Tradice jsou hitem

Velkým trendem je návrat ke kořenům. Připomínat si lásku a chvíle pohody je v uspěchané době čím dál tím důležitější. Nebojte se proto zavzpomínat na zvyky, které znáte z dětství a klidně přidejte i nějaké nové. Zkuste si například zazpívat koledy a zaposlouchat se do slov. Zkrátka, obklopte se vánoční magií, jak nejvíc to jen jde.

Zkuste si například rozkrojit jablko.
Autor: istock.com Zkuste si například rozkrojit jablko.

Autor: Markéta Princová

Další články:

Darujte ekologické vánoční dárky.

10 originálních tipů na ekologické dárky, co mají opravdový smysl

Co znamená ozdoba pavoučka?

Vidíte na vánočním stromku pavouka? Neděste se. Co to ale znamená?

reklama

Článek je zařazen v: Vánoce 2019 , 2019 , Vánoce , Jaké trendy čekat o Vánocích , zima , ozdoby , dekorace , modrá , tradice , Vánoce v Česku , příroda , DIY , trendy , vánoční trendy , vánoční dekorace , barvy , tipy na vánoce , Christmas

reklama

Přečtěte si také