Vánoce

7. listopadu 2018 15:40

maku-la@seznam.cz

Jak prostřít na štědrovečerní večeři? Máme pro vás tu nejlepší inspiraci

Už máte jasno, v jakých barvách se ponesou vaše letošní Vánoce? Máme pro vás pár tipů na to nejkrásnější sváteční prostírání.

Vánoce se neúprosně blížínepochopitelnou rychlostí. Však aby také ne, když si nasadily sedmimílové boty a nemohou se dočkat, až budeme spolu zpívat koledy. Ke všemu na nás vyskakují ze všech strannepřehlédnutelné reklamy, které nám úspěšně připomínají fakt, že stále nemáme nic připraveného ani koupeného.

Nechme teď otázku vánočních shonů a stresů opodál a zaměřme se na příjemnější věci, vnašem případě jeden zásadní detail.

Vánoční prostírání

Někdo má rád minimalistické prostírání, jiný ocení honosné zdobení a zlatý příbor. Ať preferujete tu či onu cestu, inspiraci potřebuje každý bez vyjímky.

Je dobré si před samotnou přípravou večera ujasnit, vjakém duchu a barvách se letošní Vánoce ponesou. Pěkný detail je, když vám prostírání ladí ke stromečku a adventnímu věnci, samozřejmě se jedná jen o hnidopišství, které jsme si neodpustili zmínit.

Jak skládat ubrousky

I smaličkostí jako je obyčejný ubrousek si můžeme velmi vyhrát. Možností, jak ho složit je opravdu nespočet a zaručeně to ocení každý pozvaný host u stolu. Je to jednodušší, než jste si možná mysleli. My vám ukážeme varianty, které nejvíce zaujaly nás.

Vánoční dekorace

Je samozřejmě praktičtější na stůl nedávat moc věcí, které nejsou k jídlu, aby se vešlo to, co se sníst má. Určitě by nemělo chybět správné prostírání, ubrousky, nějaká ta šupinka zkapra a například menší svícen. Pokud však máte větší prostor, umístěte doprostřed stolu adventní věnec nebo květinu. Stolu se tím dodá honosnějšího vzhledu.

Podívejte se do naší galerie a získejte tu nejkrásnější vánoční inspiraci.

Odebírejte také newsletter Primy FRESH. Každý týden dostanete do mailu sezónní recepty a nápady do kuchyně.


Přečtěte si také