Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Zlatá barva nemusí být doma jen na Vánoce. Vychutnejte si ji po celý rok

Zlatá v interiéru není jen vánoční záležitost! Pokud s myšlenkou zlatých prvků v interiéru koketujete, naučte se hrát podle “zlatých” pravidel.
Vydáno: 13.12.2018
Zlatý interiér pro odvážné.
Autor: istock.com Zlatý interiér pro odvážné.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zlatá barva v interiéru může evokovat palácový nevkus východních oligarchů, pouťovou parádu nebo něco ze zaprášených zámeckých dob. Nebo Vánoce! To je přeci čas, kdy klidně vezmeme zlatou barvu na milost a pozveme ji dál i ve velkém.

Co kdybyste ji však doma nechali i po svátcích? Dejte na naše pravidla a uvidíte, že zlatá je skvělou designovou volbou, i když bude už po Třech králích…

Jaká barva se hodí k vašemu znamení?

Jaká je nejvhodnější barva interiéru pro vaše sluneční znamení?

Měděná kuchyně bude hitem roku 2019

Kuchyň v barvách mědi bude hitem roku 2019. Co by vám určitě nemělo chybět?

Pravidlo první: přiměřeně!

Přesně jako v té pohádce, přiměřeně, přiměřeně. Prostě se zlatou jako se solí! Pokud netoužíte mít domov z orientálních pohádek, pak zlatou použijte s rozumem. Pravidlem je, že by měla být v interiéru použita v poměru 1:3. Jen tehdy bude moderní, vkusná a originální. Nejde o to demonstrovat že “na to máte”, ale o styl. Zlatá je nesmírně výrazný a vynikne správně, když ji použijete jen v malém množství!

Zkuste sladit zlatou a starorůžovou.
Autor: istock.com Zkuste sladit zlatou a starorůžovou.

Pravidlo druhé: velké nebo malé!

Tak jako je zlatý šperk doplňkem celého outfitu, stejně by měla zlatá působit v interiéru. Jako úchvatný doplněk, nikoli jako podstata! Zaměřte především na detaily, tedy dekorace a bytové doplňky, které budou v zlaté perfektní. Oproti tomu na doplňky můžete rezignovat a nechat třeba vymalovat jednu celou velkou zlatou stěnu. Ale jen jednu!

Nádherná je kombinace s matnou modrou.
Autor: istock.com Nádherná je kombinace s matnou modrou.

Pravilo třetí: moderně!

Máme tu další pravidlo, které ze zlaté udělá stylovou záležitost číslo jedna. Aby to u vás nepůsobilo křečovitě, přeplácaně nebo zbytečně okázale, nechte zlatou, aby se zasnoubila s minimalismem, urbanistickými nebo industriálními prvky jako je třeba beton nebo kov. Slušet bude  i přírodnímu dřevu nebo kameni. Používejte zlatou barvu na netradičních tvarech, aby působila sofistikovaně a moderně.

Se zlatou v interiéru musíte nakládat velmi opatrně.
Autor: istock.com Se zlatou v interiéru musíte nakládat velmi opatrně.

Pravidlo čtvrté: správný odstín!

Když budete do interiéru dávat zlatou, volte dobrý odstín. Pokud má odstín do žluta může působit kýčovitě a lacině. Raději hledejte kovově zlatou, blízkou odstínu mosazi s patinou a raději vždy matné. Zlatá v kombinaci s černou a bílou pak působí vysoce luxusně. Skvělá bude zlatá také s hnědou nebo fialovou. Pozor však na kombinaci s červenou, to už se blížíme někam do kasína nebo nočního klubu.

Zlaté křeslo.
Autor: istock.com Zlaté křeslo.

(KU)

Spojení modernosti a inspirace historií funguje báječně

Černá barva v interiéru. Smutná a temná? Dejte jí šanci, bude vypadat luxusně

I dětský pokoj může být založený na kombinaci bílé s černou

Bílá v interiéru: Jak použít bílou barvu nejen na stěny, a  přitom nebydlet jako v nemocnici?

 

Článek je zařazen v: zlatá , zlatá barva , interiér , barva v interiéru , luxus
Reklama