Trendy

15. března 2021 08:00

redakce Prima Zoom

Designéři pomohou mamince samoživitelce a promění starou chatku na moderní bydlení

Postav si sen! (4) - upoutávka

Radka přišla doslova o všechno. Její manžel pil a měl milenku. Jednoho dne odešel a nechal ji i se syny samotnou. Radka kvůli exekucím přišla nejen o dům, ale také o chatu po rodičích. Bydlení před rokem našla v jiné chatce. Designéři Kamila Douděrová a František Kobližka teď dřevostavbu promění.

Premiérový díl Postav si sen! sledujte vpondělí 15. března ve 21:35 na Primě.

Největším problémem je zima. Vchatce je chladno a vlhko. Paní Radka tak chodí do kuchyně vrukavicích a bundě. Na verandě je stejná teplota jako venku. Jediná místnost, kde si topí přímotopem, jí a jejím synům slouží kbydlení.

Iva Kubelková náročnou proměnu svěřuje ostříleným designérům Františku Kobližkovi a Kamile Douděrové. Bude potřeba udělat zchatky příjemné bydlení pro maminku samoživitelku, která má za sebou velice těžké životní období.

S proměnou pomohou hasiči

Designéři ale narazí na jeden problém. Paní Radka nemá nikoho, kdo by jí sproměnou pomohl. Iva Kubelková se tak vydává na městský úřad rovnou za starostou. Společně vymyslí plán. Spřestavbou pomohou dobrovolní hasiči, jejichž členem je i starosta. Do díla se tak pustí i lidé, kteří Radku neznají. Postav si sen! je o vzájemné pomoci a vtomto díle to platí dvojnásob.

Když se Radka vrací domů, nemůže uvěřit, co se designérům podařilo. Dispozice se změnila a chatka konečně připomíná domov.

Všechny díly Postav si sen! můžete sledovat online:

Sdílejte článek