Trendy

19. února 2019 08:00

maku-la@seznam.cz

Tohle je stavba budoucnosti: Hotel na moři má vychytávky jako ze sci-fi filmů

Uznávaná britská architektka Margot Krasojević přišla se zcela jedinečným konceptem hotelového komplexu budoucnosti. „Lighthouse“ hotel by měl podle jejího návrhu stát na jihokorejském pobřeží nedaleko ostrova Čedžu.

Návrh počítá stím, že hotel, jehož vzhled připomíná sci-fi filmy odehrávající se ve fantastické budoucnosti, by měl stát ve vodě nedaleko pobřeží. Komplex by měl být přístupný lodí a být vhloubce 1500–7000 stop (457– 130 metrů).

Korea s nápady nezahálí

Jižní Korea má velké množství pobřežních větrných turbín a Krasojević se domnívá, že lodní průmysl spolu s námořním inženýrstvím mohou inspirovat stavební procesy, které se zaměřují na využívání obnovitelných zdrojů energie, aby mohly efektivně fungovat v obtížných prostředích, jako je otevřené moře, a současně chránit životní prostředí.

Ukládá nadbytečnou energii

Design hotelového majáku se skládá ze tří budov, které obsahují obytné a společenské prostory hotelu. Krasojević navrhla strukturu hotelu z vrstveného hliníku, který obklopuje budovu a uzavírá vodní turbíny, které po spuštění do moře vyrábějí elektrickou energii. Tyto turbíny přeměňují kinetickou vodní energii na elektrickoua vytvářejí dostatečnou energii k provozu majáku a odsolovacích filtrů, přičemž je uložena jakákoli nadbytečná energie.

Lidé se mohou zapojit do výroby energie

Koncept Lighthouse hotelu využívá stávající ropné plošiny jako podpory celého komplex, a ta funguje stejně jako bójka. Kromě toho, že hotel nabízí vlastní energii, poskytne svým hostům příležitost dobrovolně se zapojit se do biologické rozmanitosti a udržitelných iniciativ. Hotel má v úmyslu být zcela jedinečným zážitkem zcestování.

maj

Přečtěte si také:


Přečtěte si také