Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Tohle je stavba budoucnosti: Hotel na moři má vychytávky jako ze sci-fi filmů

Uznávaná britská architektka Margot Krasojević přišla se zcela jedinečným konceptem hotelového komplexu budoucnosti. „Lighthouse“ hotel by měl podle jejího návrhu stát na jihokorejském pobřeží nedaleko ostrova Čedžu.
Vydáno: 19.02.2019
Lighthouse je hudba budoucnosti
Autor: v2com-newswire.com/Margot Krasojević Lighthouse je hudba budoucnosti
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Návrh počítá s tím, že hotel, jehož vzhled připomíná sci-fi filmy odehrávající se ve fantastické budoucnosti, by měl stát ve vodě nedaleko pobřeží. Komplex by měl být přístupný lodí a být v hloubce 1500–7000 stop (457– 130 metrů).

Korea s nápady nezahálí

Tento koncept se možná jednou vyplní.
Autor: v2com-newswire.com/Margot Krasojević Tento koncept se možná jednou vyplní.

Jižní Korea má velké množství pobřežních větrných turbín a Krasojević se domnívá, že lodní průmysl spolu s námořním inženýrstvím mohou inspirovat stavební procesy, které se zaměřují na využívání obnovitelných zdrojů energie, aby mohly efektivně fungovat v obtížných prostředích, jako je otevřené moře, a současně chránit životní prostředí.

Ukládá nadbytečnou energii

Energie se vytváří sama.
Autor: v2com-newswire.com/Margot Krasojević Energie se vytváří sama.

Design hotelového majáku se skládá ze tří budov, které obsahují obytné a společenské prostory hotelu. Krasojević navrhla strukturu hotelu z vrstveného hliníku, který obklopuje budovu a uzavírá vodní turbíny, které po spuštění do moře vyrábějí elektrickou energii. Tyto turbíny přeměňují kinetickou vodní energii na elektrickou a vytvářejí dostatečnou energii k provozu majáku a odsolovacích filtrů, přičemž je uložena jakákoli nadbytečná energie.

Lidé se mohou zapojit do výroby energie

Vypadá opravdu zvláštně.
Autor: v2com-newswire.com/Margot Krasojević Vypadá opravdu zvláštně.

Koncept Lighthouse hotelu využívá stávající ropné plošiny jako podpory celého komplex, a ta funguje stejně jako bójka. Kromě toho, že hotel nabízí vlastní energii, poskytne svým hostům příležitost dobrovolně se zapojit se do biologické rozmanitosti a udržitelných iniciativ. Hotel má v úmyslu být zcela jedinečným zážitkem z cestování.

maj

Přečtěte si také:

Hotely z ledu

Hotely z ledu: Jak se spí v ledovém království? A bude vám v něm zima?

Vychytávky z hotelu

14 skvělých vychytávek z hotelů, které chceme domů

Článek je zařazen v: Margot Krasojević , ekobydlení , obnovitelné zdroje , zdroje , elektrika , budoucnost , hotel , Airbnb , trendy , eko
Reklama