Design a architektura

12. srpna 2018 06:00

Tereza Javorová

Našli jsme nejbarevnější hotel na světě! Tady chcete strávit letní dovolenou

Lidé jezdí na Havaj kvůli surfování, slunci či přírodě. A nově i kvůli tomuto nejbarevnějšímu hotelu na světě! Ohnivě červená, neonově růžová, zářivě žlutá, blankytně modrá… Není snad barvy, kterou byste v Shoreline Hotel Waikiki v Honolulu nenašli. Podívejte se.

Jaké by to asi bylo prožívat nekonečný západ slunce? Tímto nápadem se nechali inspirovat majitelé hotelu The Shoreline Hotel v havajském Honolulu, který po "barevné rekonstrukci" otevřeli letos v červenci.

Ačkoliv jena Havaji tolik krásných barevných rostlin, květin a zvířat, z průzkumu vyplynulo, že většina místníchhotelů je v neutrálních barvách.A to je velká škoda.Dovolená má být přecezábavná, veselá a hravá. Designéři hotelu tak zvolili zářivé barvy, které nechali přetřít neonovým filtrem. Výsledek je fantastický.

Hra barev

Co tedy všechno rekonstrukce zahrnovala? Probarvit a zmodernizovat design ve 135 pokojích, navrhnout nábytek na zakázku, instalovat téměř osmimetrovou uměleckou zeď vlobby a opravit bazén, na jehož hladině se odráží umělecká malba na stěně.Investice se rozhodně vyplatila. Návštěvníci jsou nadšení a fotkami z hotelu plní své sociální sítě.

Barevný zážitek

Poďjte se s námi vydat na menší prohlídku. Na recepci vás uvítá neonový nápis "aloha" a vodní bar s ovocem, vstupní hala pak představuje osvěžující splynutí známých památek a scenérií. Vnasvícených ratanových klecích se můžete kochat sochami původních ptáků, na druhé straně zdi se nachází instalace vzdávající poctu místnímu botanickému životu.

Vkaždém pokoji visí nad postelemi topografická mapa ostrovů ve 3D. Pokud by se někdo náhodou ztratil, hotelová fluorescenční záře mu ukáže cestu domů.

Na střešní terase, přímo u bazénu, je ručně malovaná nástěnná malba, jejímž autorem je DJ Neff, který také navrhl design zdi u vchodu do hotelu. Malba u bazénu je skvěle fotogenická, jejími motivy je opět flóra.

Nejbarevnější hotel světa vsobě snoubí pestré barevné odstíny, nadčasové havajské motivy přírody a rozmanité geometrické tvary. Chtěli byste v něm strávit noc?

(ŠP)


Přečtěte si také