Bydlení

17. listopadu 2020 14:00

Simona Sedláčková

Psíci, které hravě strčíte do větší kabelky. Seznamte se s pomeranianem, krysaříkem i čivavou

Hledáte psího kamaráda, kterého propašujete v menší tašce téměř kamkoliv, kam se vydáte, a v klidu s vámi poletí i letadlem, dokonce přímo na palubě? Máme pro vás plemena, která se vejdou málem i do kapsy!

Malí psíci mají spoustu výhod. Nezaberou nijak velký prostor a nemají ani velkou spotřebu krmiva. To však zdaleka neznamená, obrazně řečeno, že by měli i menší srdce a mozek. Naopak, malí psíci vás budou milovat úplně stejně jako velcí chlupáči a dokážou se naučit dokonce i stejné množství povelů.

Čivava

Čivava je nejmenší psí plemeno na světě, které se dožívá až úctyhodných 15–20 let. Váží mezi 1,5–3 kg a dorůstá do kohoutkové výšky 15–23 cm. Srst mohou čivavy mít krátkou, která nevyžaduje téměř žádnou péči, nebo dlouhou, která naopak potřebuje pravidelné každodenní vyčesávání.

Čivavy jsou většinou sebevědomí psíci, ale jedinci, u kterých se zanedbala včasná socializace, mohou být ustrašení a tím pádem i uštěkaní.Čivavy jsou velmi často fixované pouze na jednoho člověka.

Pomeranian

Už jste potkali miniaturního psíka, který vypadal jako maličký medvídek? Pak to byl určitě pomeranian neboli trpasličí špic. Dožívají se 12-–16 let, váží asi 1,9–3,5 kg a dorůstají do kohoutkové výšky 16–28 cm. Péče o srst musí být pravidelná. Potřebuje jedenkrát denně vyčesat a každý měsíc až dva trochu zastřihnout.

Pomeraniani jsou velmi inteligentní psíci, kteří se velmi snadno cvičí, jsou ostražití a velmi dobře dokážou i hlídat. Sice se jich asi nikdo nelekne, ale svým pronikavým štěkotem zaručeně vzbudí pozornost. Jsou to psíci, kteří vyžadují dostatek pozornosti a pravidelné procházky, žádní gaučoví povaleči.

Pražský krysařík

Pražský krysařík je společenské plemeno psa vyšlechtěné vČeské republice. Dožívá se 13–15 let, váží optimálně do 2,6 kg a dorůstá do kohoutkové výšky 21–23 cm. Péče o kraťoučkou srst je téměř nulová.

Pražský krysařík je ostražitý a temperamentní, většinou jednomu páníčkovi oddaný psík, hravý, přítulný i učenlivý. Jeho výchova je velmi snadná. Je to i velmi dobrý hlídač. Musí se sním zacházet velmi opatrně, protože má velmi křehké kosti.

Pokud dáváte přednost naopak psím obrům, vyberte si mezi těmito plemeny:


Přečtěte si také