návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Psíci, které hravě strčíte do větší kabelky. Seznamte se s pomeranianem, krysaříkem i čivavou

Simona Sedláčková , Vydáno: 17.11.2020
Hledáte psího kamaráda, kterého propašujete v menší tašce téměř kamkoliv, kam se vydáte, a v klidu s vámi poletí i letadlem, dokonce přímo na palubě? Máme pro vás plemena, která se vejdou málem i do kapsy!

reklama

Malí psíci mají spoustu výhod. Nezaberou nijak velký prostor a nemají ani velkou spotřebu krmiva. To však zdaleka neznamená, obrazně řečeno, že by měli i menší srdce a mozek. Naopak, malí psíci vás budou milovat úplně stejně jako velcí chlupáči a dokážou se naučit dokonce i stejné množství povelů.

Čivava

Čivava je nejmenší psí plemeno na světě, které se dožívá až úctyhodných 15–20 let. Váží mezi 1,5–3 kg a dorůstá do kohoutkové výšky 15–23 cm. Srst mohou čivavy mít krátkou, která nevyžaduje téměř žádnou péči, nebo dlouhou, která naopak potřebuje pravidelné každodenní vyčesávání.

Čivava
Autor: istockphoto.com Čivava

Čivavy jsou většinou sebevědomí psíci, ale jedinci, u kterých se zanedbala včasná socializace, mohou být ustrašení a tím pádem i uštěkaní. Čivavy jsou velmi často fixované pouze na jednoho člověka.

Čivava
Autor: istockphoto.com Čivava

Pomeranian

Už jste potkali miniaturního psíka, který vypadal jako maličký medvídek? Pak to byl určitě pomeranian neboli trpasličí špic. Dožívají se 12-–16 let, váží asi 1,9–3,5 kg a dorůstají do kohoutkové výšky 16–28 cm. Péče o srst musí být pravidelná. Potřebuje jedenkrát denně vyčesat a každý měsíc až dva trochu zastřihnout.

Pomeranian
Autor: istockphoto.com Pomeranian

Pomeraniani jsou velmi inteligentní psíci, kteří se velmi snadno cvičí, jsou ostražití a velmi dobře dokážou i hlídat. Sice se jich asi nikdo nelekne, ale svým pronikavým štěkotem zaručeně vzbudí pozornost. Jsou to psíci, kteří vyžadují dostatek pozornosti a pravidelné procházky, žádní gaučoví povaleči.

Pomeranian
Autor: istockphoto.com Pomeranian

Pražský krysařík

Pražský krysařík je společenské plemeno psa vyšlechtěné v České republice. Dožívá se 13–15 let, váží optimálně do 2,6 kg a dorůstá do kohoutkové výšky 21–23 cm. Péče o kraťoučkou srst je téměř nulová.

Pražský krysařík
Autor: istockphoto.com Pražský krysařík

Pražský krysařík je ostražitý a temperamentní, většinou jednomu páníčkovi oddaný psík, hravý, přítulný i učenlivý. Jeho výchova je velmi snadná. Je to i velmi dobrý hlídač. Musí se s ním zacházet velmi opatrně, protože má velmi křehké kosti.

Pražský krysařík
Autor: istockphoto.com Pražský krysařík

Pokud dáváte přednost naopak psím obrům, vyberte si mezi těmito plemeny:

Landseer

Nejkrásnější psí obříci: Který je skvělý parťák k dětem a který nekompromisní hlídač?

Rodinný pes může být i pěkný obřík

Rodinný pes může být i pěkný obřík. Stačí si vybrat správné plemeno!

reklama

Článek je zařazen v: Mali , Mini , psí , psíci , plemena , psů , čivava , pomeranian , Pražský krysařík , pro seniory , do kabelky

reklama

Přečtěte si také