reklama

Proč byste neměli nosit psa v náručí? Ohrožujete jeho zdraví i osobnost

redakce Prima Zoom
27. listopadu 2020
Zdá se to jako pohodlnější varianta zvlášť u menších psů, kteří často odmítají chodit, když to páníček chce. Jenže nošení psa v náručí není nic dobrého pro psa ani pro člověka.
reklama

Když pomineme bolavá záda páníčků, nošení vnáručí ohrožuje i zdraví psů. A to hned zněkolika důvodů. Hrozí riziko pádu zvelké výšky, který psi snášejí hůře než kočky a mohou si zlámat končetiny, nebo dokonce způsobit vnitřní zranění.

Psi navíc nejsou uzpůsobeni na to, aby je páníčci nosili. Zkrátka to nejsou děti. Psi nevydrží mnoho času sohnutými tlapkami a po chvíli sepro ně stává náruč dost nepohodlným místem, což si můžeme ověřit i na tom, že se brzy začnou vzpouzet (a vtu chvíli je největší riziko, že je neudržíme, spadnou a poraní se).

Vliv na osobnost psa

Fyzické potíže ale nejsou jediným důvodem, proč bychom neměli nosit psy vnáručí. Zvlášť pokud to děláme u štěňat, vystavujeme je nepříjemnostem do budoucna. Psi se nesocializují, nenaučí se vycházet sostatními psy a mohou být vbudoucnu agresivní a to nejen ke svým soukmenovcům, ale i klidem.

Další užitečné články o psech:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: pesmazlíček
reklama