návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Tohle je moderní výměnek. Vaše babička by v něm byla šťastná. Nahradí domovy důchodců?

matoušhartman , Vydáno: 28.01.2020
Takhle vypadá moderní výminek
Autor: pinterest.com/TinyHouseTown Takhle vypadá moderní výminek
Dřív to býval standard. Rodiče zůstávali bydlet se svými dětmi. Mnozí senioři ale potřebují pomoc od svých mladších příbuzných. V Americe vymysleli jednoduchý způsob, jak se o babičku postarat a nemuset ji dávat do domova důchodců.

reklama

Chatička je bez základů a dá se nastěhovat prakticky na jakoukoli zahradu s rovným povrchem. Následně se připojí k energii a vodě z hlavního domu. Připomíná zahradní dům pro hosty, ale výměnek je připravený na speciální potřeby starších lidí. 

Jednou z jeho výhod jsou kupříkladu měkké podlahy, které zamezí nepříjemným následkům po pádu. Dům také nabízí bezpečnostní podsvícení a nechybí v něm ani lékárnička. Prarodiče zároveň budou blízko svým dětem a vnoučatům, přitom si udrží soukromí, protože mladší a starší generaci dělí zahrada. Jedná se tak prakticky o plnohodnotný dům jen v menších rozměrech, navíc připravený pro různé komplikace, které mohou seniory potkat. 

Velká místnost nahrazuje obývák i ložnici
Autor: pinterest.com/TinyHouseTown Velká místnost nahrazuje obývák i ložnici

Stavbě dominuje ložnice v centrální části, na jedné straně najdete kuchyň a na druhé koupelnu. Dům si zájemci mohou nechat vybavit různými vychytávkami, jako je dávkovač léků, který v určité časy odměří přesné dávky léků, takže si babička nebude muset pamatovat, zda si prášek vzala, nebo ne.

Výhodou je i kamerový systém, který monitoruje dům ve výši kotníků. Rodina se tak dozví, zda babička nebo dědeček náhodou neupadli, a přitom nebude omezovat jejich soukromí a prarodičům se nebude zdát, že je pořád někdo sleduje. Cena výminku na klíč se pohybuje od 85 tisíc dolarů po 125 tisíc, tedy v přepočtu mezi 1,7 a 2,5 miliony korun. A protože babičky ví hodně užitečných věcí, investovat se tyhle peníze vyplatí!

Podívejte, jak to uvnitř vypadá:

Podívejte se také na projekt minidomu z pořadu Jak se staví sen. Designéři vybudovali bydlení pro důchodkyni, která žije v chatové osadě: 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

LIVING NEWS: Marek Povolný vám vysvětlí, jak se stavěl montovaný dům z poslední epizody Jak se staví sen

Další články:

Jen jídelna se dovnitř nevešla

České bydlení na kolech: Podívejte se do minidomu o ploše 4,5 m2, který vytvořili Češi

Zvládne tam bydlet i v zimě

Teenager se odstěhoval do vlastního: Postavil si geniální 9 m2 velký dům na zahradě rodičů

 

Autobus dostal i novou "fasádu"

Rodina udělala byt z autobusu. Jezdí s ním na dovolené. Jsou v něm i kamna!

Student si udělal bydlení po svém

Student se chtěl vyhnout dluhům za bydlení. Postavil si geniální minidům na kolech

reklama

Článek je zařazen v: bydlení , senioři , bezpečnost , alternativní bydlení , minidům

reklama

Přečtěte si také