Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

4 rady, jak bezpečně vypustit děti na zahradu

Úrazy v domácím prostředí jsou u dětí na druhém místě hned za úrazy při sportu. Tak jim předejděte.
Vydáno: 25.05.2015
Děti rády napodobují dospělé
Děti rády napodobují dospělé Autor: Briggs&Stratton
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rodinná zahrada je pro děti ideálním místem. Mají zde prostor pro hru, zároveň jsou doma a rodiče je mají pod dohledem. Pod svícnem ale bývá někdy tma. Uvědomujete si možná rizika, která zde na děti číhají? Přinášíme čtyři důležité rady, jak eliminovat riziko.

Zapojte děti do práce na zahradě a určete hranice

Obecnou radou je, že spíše než dětem věci zakazovat, je dobré je s nimi naučit zacházet. Neznamená to však, že jim svěříte ve čtyřech letech péči o zahradu a pravidelné čištění bazénu. Mnohem účinnější formou je brát je s sebou na zábavné lovení větviček z vodní hladiny, a když se chystáte posekat zahradu, pořídit jim dostatečnou „hračku“, například v podobě dětské sekačky nebo dětského zahradnického kolečka a sady nářadí. Tak můžete pracovat spolu a mít rozdělené teritorium – vy sekáte a dítě okopává záhonky. Každopádně doporučujeme zapojit děti do práce na zahradě a vždy jasně určit hranice, co mohou, a co ne.

Bazén je zrádný. Buďte obezřetní

Zahradní bazén je hlavně v letních vedrech oázou odpočinku a zdrojem velké zábavy dětí. Zcela jistě ale dodržujte hlavní pravidlo bazénu: Nenechávejte malé děti u bazénu bez bedlivého dozoru. Od té doby, co českou krajinu vyplnily modré laguny u domů, přibylo i úmrtí dětí na zahradě.

Sekačku dětem nepůjčujte

Děti by samozřejmě při sekání trávy rády pomáhaly, ale tuto práci jim určitě nesvěřujte. Dokud nejste přesvědčeni, že jsou dostatečně vyzrálé, aby mohly posoudit všechna rizika spojená se sekáním, dávejte jim pouze zábavné pomocné úkoly. Neexistuje doporučený věk, ve kterém byste měli děti již k sekačce pustit a vždy bude na vašem subjektivním posouzení, zda jsou již natolik opatrné a zodpovědné, že to bez problému zvládnou. „Musíte si být jisti, že děti znají a jsou schopni dodržovat základní bezpečnostní pravidla používání sekačky,“ říká Radovan Bureš ze společnosti Briggs&Stratton.

Při sekání dbejte bezpečnostních pravidel

Mezi základní pravidla patří používání ochranných pomůcek, dostatečná kontrola sekaného terénu a zodpovědné zachovávání bezpečné vzdálenosti zejména od menších dětí a zvířat. Nejeden úraz způsobí kamínek, který ustřelí od křovinořezu.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Připravit zahradu na svatební den nemusí být jenom nervy a stres. Pokud nezapomenete na detaily a začnete se jejich přípravě věnovat včas, zažijete i spoustu hezkých chvil.

Svatba na zahradě: Tipy na jednoduché dekorace

Nalákat motýly můžete i na balkon. Například speciálním sprejem

Milujete něžné motýly? Osázejte pro ně balkon i zahradu

Článek je zařazen v: děti , zahrada
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama