Trendy

25. listopadu 2017 11:15

Tereza Javorová

Dárky pro maminku. Zaslouží si jen to nejlepší! Podívejte se, co jí na Vánoce udělá radost

Snad nikomu jinému se necítíme tak vděční a zavázaní jako své mamince. Vždy je tu pro nás, vyslechne nás a udělá pro nás první poslední. A často myslí více na nás než na sebe. Tyto Vánoce jí ale dejte najevo, že tomu tak nemusí být vždycky. Že vám na ní záleží a chcete jí udělat radost.

Pokud vás ale jímá hrůza při pomyšlení na přecpaná obchodní centra a jste bezradní, který dárek z nepřeberné nabídky vybrat zrovna pro vaši maminku, která je ovšem jedinečná a nenahraditelná, nezoufejte. Podívejte se na naše tipy. S hledáním těch nejlepších dárků jsme si dali práci za vás!

Krásné doplňky do bytu

I když je pro vás byt vaší maminky spojený s úžasnými vzpomínkami na vaše dětství a dospívání, než jste „vyletěli z hnízda“, možná by neškodilo ho osvěžit novou dekorací či doplňkem. Maminka přece jen není žádný exponát, aby musela žít jako v muzeu starožitností. Darujte jí moderní, elegantní design, který potěší i tu nejvybíravější ženu s jemnocitem.

Podívejte se po českém designu a vyberte nějakou hezkou vázu. Můžete sáhnout po něčem opravdu novátorském, ale pokud jste na pochybách, kupte třeba tuhle vázičku od designéra Antonína Tomáška. Je elegantní, jednoduchá a přitom originální.

Vázička Cibulka, Qubus Shop, 780 Kč, Foto: Qubus Shop

Nádobí nemusí být nutně rozděleno na to, které se používá denně, a na to sváteční, které vaší mamince dala do výbavy ještě její prababička. Žijeme jen jednou a z krásného nádobí bychom tak měli jíst každý den. Včetně vaší maminky!

Kameninový talíř vyráběný technikou starou 400 let skrásným asijským vzorem Tokyo Design Studio Soshun, 19,5 cm, Bonami, 339 Kč, Foto: Bonami

Hrníček je pro zimní večery ideálním dárkem, co takhle tenhle spanoramatem matičky Prahy (pokud vaše maminka není zBrna, to je jasné). Hrnek přivolává staré časy cibuláků svou barevností a přitom působí moderně.

Porcelánový hrníček Panorama, Pragtique, 350 Kč, Foto: Pragtique

Pokud vaše maminka holduje pivu, pořiďte korbel, ale pokud je tradičnější a dá si radši sklenku vína, podívejte se po obchodech a najděte vhodný set na víno. Co třeba tenhle zčeského skla se dvěma sklenicemi a karafou?

Sada sklenic a karafa - Sandra wine set, 3ks v setu, Crystalex, 293 Kč, Foto: Crystalex.cz

Omamná vůně

Ženy milují všechno, co příjemně voní. I proto rády dostávají květiny, pečlivě si vybírají parfém nebo zapalují vonné svíčky. Proslulým výrobcem aroma svíček a vůní je například firma Yankee Candle, jejíž svíčky provoní celý interiér autentickou vůní, a co je nejdůležitější, vydrží velmi dlouho.

Zvlášť vzimě mamince jistě udělají radost čerstvě nařezané růže skrývající se vtéto vonné svíčce Fresh Cut Roses. Classic velký, Yankee Candle, 796 Kč, Foto: Yankee Candle

Pokud vám nestačí jen omamná vůně a jde vám především zdraví vaší maminky, tak kombinaci příjemných a užitečných vlastností vsobě spojuje například stylový ultrazvukový difuzér dōTERRA, který produkuje relaxační páru a zvlhčuje tak vzduch. Pokud do něj kápnete ještě pár kapek esenciálního oleje, tak navíc nádherně provoní celý byt. Používat se dá i vnoci, protože svítí jen jemným bílým světlem a nenaruší tak sladké spaní vaší maminky.

Ultrazvukový difuzér dōTERRA PETAL, cca 1600 Kč, Foto: lekarnajinak.cz, dōTERRA

Až mamince ponesete na jaře květiny ksvátku, bude je mít do čeho dát? Darujte jí už teď nádhernou vázu, která se stane obdivovanou dekorací. Jednoduchá, přitom elegantní a honosná je například tato ručně dělaná váza ve skandinávském stylu.

Váza Hammershøi White, Bella Rose, 2189 Kč, Foto: Bella Rose

Příjemné lenošení

Odpočinek je velmi důležitý a vaše maminka na něj jistě často zapomíná. Připomeňte, jak sladké je nicnedělání a obdarujte si měkkým polštářem a dobrou knížkou. Polštář od českých výrobců svelmi decentním a originálním designem seženete od firmy Lavmi, která vyrábí i stylové tapety do interiéru.

Soda polštář, Lavmi, 540 Kč, Foto: Lavmi

Aby lenošení bylo dokonalé, maminka se navíc může zachumlat do měkkounkého luxusního županu Ralph Lauren Dalton, ve kterém se bude cítit minimálně jako filmová hvězda.

Krémový dlouhý župan Ralph Lauren Dalton, ZOOT, 2 149 Kč, Foto: ZOOT

Maminčinu praktickou stránku pak uspokojíte třeba luxusní sadou ručníků, které bude tajně používat, i když se zařekne, že budou jen pro návštěvy.

Dárková sada ručníků a osušek DELUXE, Softcotton, 1 234 Kč., Foto: Softcotton

Má-li maminka kreativního ducha, tak bude nadšená zknížek jako Útulný domov nebo Láskominy Denisy Bartošové, ve kterých najde návody, jak si zútulnit domov, přeměnit staré věci na nové či vyrobit kreativní (a třeba i jedlé) dárky.

Útulný domov, Esence, 288 Kč, Foto: Euromedia

Láskominy Denisy Bartošové, Smart Press, Foto: Smart Press

Adéla Skřivánková

Další články:


Přečtěte si také