Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jak zabalit vánoční dárky? Mrkněte na naše tipy

Hezky zabalený vánoční dárek vždycky mile překvapí, i kdyby uvnitř byly ponožky. Nebuďte lenoši a zkuste něco důmyslnějšího než papír ze supermarketu a nakroucenou mašli. Originální balení nemusí být drahé a vypadá skvěle.
Vydáno: 18.12.2017
Jak zabalíte dárky letos?
Autor: istock.com Jak zabalíte dárky letos?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Objevte klasiku

Vánoce mají mnoho barev, ale nejkrásnější jsou stejně ty tradiční. Neznamená to, že se budete muset vzdát moderních dekorací, ale přivolejte staré časy klasickými barevnými kombinacemi, které zahrnují červenou, zelenou, bílou a zlatou. Více najdete v našem článku ZDE.

Použijte přírodní materiály

Určitě před Vánoci kupujete jmelí, na zahradě nebo v parku nedaleko domu máte šípky a cesmínu. Poslouží také větvičky smrčku nebo jedle. Zakomponujte rostliny do balení tak že je přivážete společně s mašlí. Dárek hned bude vypadat opravdu vánočně a mezi ostatními vynikne.

Přírodní materiály seženete snadno a působí skvěle Foto: Přírodní materiály seženete snadno a působí skvěle. Foto: istock.com

Přidejte ozdoby

K mašli můžete přivázat nejen rostliny, ale také vánoční ozdoby. Pokud si vyberete klasické vánoční barvy balení (červená, zelená, bílá), přidejte k nim slaměné ozdoby, perníčky nebo sušené pomeranče. Pokud chcete dodat dárku lesk, ani vánoční koule na stromeček nebudou působit špatně. Samozřejmě dejte pozor, abyste balení dárku nepřekombinovali.

Přidejte k mašlím ozdoby Foto: Přidejte k mašlím ozdoby. Foto: istock.com

Nepotřebujete balicí papír

Někdy mají balicí papíry naprosto nesnesitelné kýčovité motivy, ale potřebujeme je vůbec? Ne. Báječně poslouží třeba staré mapy (polárních oblastí pro zimní atmosféru kupříkladu), klasický balicí papír na balíky nebo notové listy třeba pro vánoční koledy. Vše doplňte hezkou mašlí a máte vystaráno. Na béžový balicí papír můžete ještě vytvořit proužky nebo ornamenty pomocí washi pásek z rýžového papíru.

Dárky se dají zabalit i do starého školního atlasu Foto: Dárky se dají zabalit i do starého školního atlasu. Foto: istock.com

Použijte dvě mašle

Originalitu dodáte i použitím dvou mašlí najednou. Zabalte dárek do papíru bez vzoru a zavažte ho dvěma látkovými mašlemi, docílíte tak luxusního vzhledu a nebude to stát moc práce.

Kreslete

Sáhněte po jednobarevném balicím papíru tmavšího odstínu, vezměte do rukou bílou pastelku nebo třeba zlatý fix a po zabaleném dárku kreslete. Sněhové vločky, vánoční stromky, zkrátka co vás napadne.

(mh)

Další články:

Jak si zařídit vánoční pohodu?

Vánoční pohoda: Jak si svátky užít bez stresu? Vyzkoušejte následující tipy

Online nákupy ušetří čas i peníze

Nákupy online, jak je v pohodě zvládnout? Dárky objednáte snadno díky těmto tipům

Jak využít staré sklenice?

Vdechněte starým sklenicím nový život! Stačí mít pět minut a kreativního ducha

Článek je zařazen v: Vánoce , inspirace , vánoční dárky , balení dárků , vánoce 2017
Reklama