Vánoce

18. prosince 2017 07:59

Matouš Hartman

Jak zabalit vánoční dárky? Mrkněte na naše tipy

Hezky zabalený vánoční dárek vždycky mile překvapí, i kdyby uvnitř byly ponožky. Nebuďte lenoši a zkuste něco důmyslnějšího než papír ze supermarketu a nakroucenou mašli. Originální balení nemusí být drahé a vypadá skvěle.

Objevte klasiku

Vánoce mají mnoho barev, ale nejkrásnější jsou stejně ty tradiční. Neznamená to, že se budete muset vzdát moderních dekorací, ale přivolejte staré časy klasickými barevnými kombinacemi, které zahrnují červenou, zelenou, bílou a zlatou. Více najdete vnašem článku ZDE.

Použijte přírodní materiály

Určitě před Vánoci kupujete jmelí, na zahradě nebo vparku nedaleko domu máte šípky a cesmínu. Poslouží také větvičky smrčku nebo jedle. Zakomponujte rostliny do balení tak že je přivážete společně smašlí. Dárek hned bude vypadat opravdu vánočně a mezi ostatními vynikne.

Přírodní materiály seženete snadno a působí skvěle. Foto: istock.com

Přidejte ozdoby

Kmašli můžete přivázat nejen rostliny, ale také vánoční ozdoby. Pokud si vyberete klasické vánoční barvy balení (červená, zelená, bílá), přidejte knim slaměné ozdoby, perníčky nebo sušené pomeranče. Pokud chcete dodat dárku lesk, ani vánoční koule na stromeček nebudou působit špatně. Samozřejmě dejte pozor, abyste balení dárku nepřekombinovali.

Přidejte k mašlím ozdoby. Foto: istock.com

Nepotřebujete balicí papír

Někdy mají balicí papíry naprosto nesnesitelné kýčovité motivy, ale potřebujeme je vůbec? Ne. Báječně poslouží třeba staré mapy (polárních oblastí pro zimní atmosféru kupříkladu), klasický balicí papír na balíky nebo notové listy třeba pro vánoční koledy. Vše doplňte hezkou mašlí a máte vystaráno. Na béžový balicí papír můžete ještě vytvořit proužky nebo ornamenty pomocí washi pásek zrýžového papíru.

Dárky se dají zabalit i do starého školního atlasu. Foto: istock.com

Použijte dvě mašle

Originalitu dodáte i použitím dvou mašlí najednou. Zabalte dárek do papíru bez vzoru a zavažte ho dvěma látkovými mašlemi, docílíte tak luxusního vzhledu a nebude to stát moc práce.

Kreslete

Sáhněte po jednobarevném balicím papíru tmavšího odstínu, vezměte do rukou bílou pastelku nebo třeba zlatý fix a po zabaleném dárku kreslete. Sněhové vločky, vánoční stromky, zkrátka co vás napadne.

(mh)

Další články:


Přečtěte si také