Vánoce

9. prosince 2017 06:00

Tereza Javorová

Vdechněte Vánocům nový a nečekaný šmrnc! Vyberte si z naší inspirace originálních dekorací

Vypadají Vánoce u vás doma každý rok úplně stejně? Tradice jsou sice krásné, ale co letos dodat vánočním dekoracím úplně nový šmrnc a styl? Zkuste něco netradičního, co Vánoce 2017 navždy odliší od těch ostatních. Inspirujte se, jak letos vás domov vyzdobit neobvykle, přitom stále vánočně.

Stromek, jmelí, světýlka. Nějaká ta vánoční hvězda, pěkný ubrus a na něm mísa s ovocem a tác s cukrovím. Jako bychom to viděli. Vánoce jsou ale čas kouzel a překvapení, a proto by bylo půvabné vymyslet letos něco úplně nového, originálního, neotřelého, stylového, romantického… Prostě prožít Vánoce trochu jinak. Přinášíme několik tipů na neotřelé vánoční nápady, které by mohly u vás doma zaujmout.

Ozdobený stromek. Venku!

Máte-li to štěstí, že vám na zahrádce před okny stojí listnatý strom, získáváte šanci na krásnou a efektní vánoční dekoraci. Nakupte velké zářivé koule ideálně v jedné či dvou vánočních barvách. Lepší než skleněné, budou v exteriéru plastové, aby přežily případnou nepřízeň počasí. Holý strom krásně ozdobte podle našeho vzoru. Už nebude vypadat smutně, ale úžasně ozdobí vaši zahrádku!

Máte před domem hezký strom? Ozdobte jej vánočně! Foto: istock.com

Retro ozdoby

Kdo říká, že musíte být ultramoderní? Klidně se vraťte k retro nostalgii a připomeňte si staré dobré časy našich prababiček. Z doby, kde svět byl elegantní, nonšalantní a nevěděl, že ho smetou dvě ničivé války. Prohlédněte půdu, jestli tam po prarodičích nečeká nějaké krásné jiskřivé dědictví, ze kterého stačí setřít prach… Stromek s retro ozdobami vám budou všichni sběratelé závidět.

Využijte retro ozdoby po babičce. Foto: istock.com

Ozdobte zeď

Rozhlédněte se kolem sebe. Také máte pocit, že si ta bílá zeď v obýváku přímo říká o nějakou bláznivou dekoraci? Vyrobte si nalepovací “tapetu”. Dejte pozor, abyste nezničili malbu, ale k udržení papíru postačí kousky oboustranné lepenky. Klidně si na zeď vystříhejte velkoformátové vánoční motivy, stromek, nebo celý betlém! Po Vánocích je spálíte v krbu.

Zapojte do dekorování děti. Foto: istock.com

Růžový strom

Červená, zelená, zlatá, bílá… zapomněli jsme na něco? Klasické vánoční barvy jsou krásné, ale pokud potřebujete sváteční refresh, zkrátka něco sexy, jděte na to s jinou barevností! Co třeba Vánoce v růžové, tyrkysové nebo černo-bílé kombinaci? Návštěvy budou němé úžasem!

Růžový vánoční strom? Proč ne! Foto: istock.com

Létající balon

Tohle bude chtít trochu fištrón a zručné ruce. Můžete vyrobit originální a romantický vzdušný balon. Pro základ vám postačí starý proutěný koš a třeba kulatý papírový lustr, který prodávají za pár korun v Ikea! Pak už jen stuhy, látky, papíry, ozdoby, barvy a drátky a pustit fantazii na špacír. Také můžete kolem stromku postavit dráhu z vláčků, kterou nezapomeňte krásně osvětlit a zprovoznit!

Létající balon v interiéru bude působit pohádkově. Foto: istock.com

(ku)

Další články:


Přečtěte si také