Jak na to

27. listopadu 2020 14:00

Lenka Valjentová

Adventní kalendář s vánoční hvězdou potěší děti i dospělé. Dekorace ukryje sladké poklady

Když se blíží Vánoce, do mnoha domácností přichází s radostným očekáváním kreativní období. Máme pro vás inspirativní tip na výrobu v podstatě jednoduchého adventního kalendáře, který upoutá pozornost na první pohled. Spojuje v sobě přirozenou krásu rozkvetlé vánoční květiny s malým překvapením na každý adventní den a v neposlední řadě radost z domácího tvoření. A tady je návod krok za krokem, jak si podobný adventní kalendář vyrobit.

Ať už se jedná o výrobu adventních kalendářů, věnců, dárků nebo nejrůznějších vánočních dekorací, je domácí tvoření koncem roku velmi oblíbené. V předvánočním tvůrčím procesu by neměly chybět ani oblíbené vánoční květiny, například poinsettie neboli vánoční hvězda, brambořík, kalanchoe, vánoční kaktus, hvězdník, orchideje a mnohé další.

Jak se o vánoční květiny v době Vánoc správně starat, se dozvíte zde.

Na adventní kalendář s vánoční květinou je potřeba

 • velká vánoční hvězda (brambořík, vánoční kaktusči kalanchoe)
 • vhodný ozdobný květináč
 • slaměná podložka k výrobě věnců ve tvaru kruhu (průměr podle velikosti květináče)
 • silné vlněné nebo plstěné provázky
 • saténová stuha
 • užší organtýnová stuha
 • příze
 • kartonové ruličky například od kuchyňských utěrek
 • balicí papír
 • barevný papír
 • mikrotenový sáček na květináč s vánoční květinou
 • na ozdobení například slaměné hvězdičky, šišky, eukalyptové listy, červené plody cesmíny, jmelí apod.
 • sladkosti a drobné adventní dárky

Naučte se s námi vyrábět vánoční dekorace a dárky nebo připravovat skvělé sváteční pokrmy. Zásadníinformace najdete v našem speciálu

Postup výroby adventního kalendář s vánoční květinou

1. Připravíme věneček

Slaměný (či polystyrenový) kruh omotáme širokou saténovou stuhou. Potom na kruh namotáme druhou vrstvu užší organtýnové stuhy a vlněný nebo plstěný provázek, abychom dosáhli žebrovaného, strukturovaného vzhledu. Připravený věneček položíme na okraj ozdobného květináče.

2. Vyrobíme dárečky adventního kalendáře

Kartonové ruličky (například od kuchyňských utěrek) nařežeme na délku 5 až 10 cm podle výšky květináče. Na adventní kalendář potřebujeme 24 trubiček. Naplníme je sladkostmi a drobnými dárky (bižuterie, semínka bylin, bankovky...). Každou ruličku zabalíme do balicího papíru o něco delšího než trubička a přečnívající okraje stáhneme provázkem jako bonbon. Na jednom konci necháme dlouhý provázek k zavěšení na věneček.

3. Dárky přivážeme k věnečku

Lemovacími nůžkami vystřihneme z barevného papíru 24 koleček, uděláme do nich otvor děrovačem a fixem napíšeme na každý z nich číslici od 1 do 24. Očíslovaná kolečka navlékneme na dlouhý provázek na dárečku. Dárky přivážeme k věnci.Aby byl kalendář ještě ozdobnější, navlékneme nebo přivážeme na přízi šišky, eukalyptové listy, červené plody cesmíny, hvězdičky a jiné ozdoby a upevníme je na věneček.

4. Adventní kalendář dozdobímevánoční květinou

Květináč s vánoční hvězdou nebo jinou květinu zabalíme do mikrotenového sáčku, aby nepropouštěl vodu, když budeme rostlinu zalévat. Takhle připravenou květinuvložíme do ozdobného květináče s věnečkem. Je-li to nutné, vložíme do ozdobného květináče nejprve zmačkaný papír, aby rostlina byla v potřebné výšce.

Další originální tipy na DIY adventní kalendáře:


Přečtěte si také