Vánoce

23. prosince 2018 06:00

redakce Prima Zoom

Podívejte se do nejnazdobenějšího domu světa. Babička věšela 2000 ozdob čtyři měsíce

Někomu stačí adventní věnec a pár ozdob na malý stromek, někdo potřebuje opravdu opulentní svátky. Je to případ Sylvie Pope, která před dvaceti lety začala sbírat vánoční ozdoby a každý rok svou sbírku věší na strop obýváku.

Stromeček by takovou nálož určitě neunesl. Důchodkyně zwaleského Swansea se inspirovala na večeři u známých, kteří si dům ozdobili dekoracemi visícími od stropu. Nejprve začala sbírat luxusní ozdoby, které po vzoru svých přátel věšela ke stropu, nakonec ale do sbírky začaly přibývat dárky od příbuzných a známých, kteří ozdoby přiváželi ze svých cest.

Konečný počet ozdob se tak už před pár lety vyšplhal na dva tisíce a sbírka se neustále rozrůstá. Věšení ozdob ke stropu vyžaduje navíc čas a hodně práce. Pope proto se zdobením začíná ve chvíli, kdy ještě většina znás o Vánocích ani neuvažuje. Důchodkyně věší první ozdoby již vsrpnu, aby před Vánoci bylo hotovo. O její obývák mají vždy zájem média, která se přijedou podívat, jak to letos u největší sběratelky ozdob vypadá.

KSylvii Pope do obýváku se můžete podívat i vy, mrkněte do galerie:


Přečtěte si také