reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Podívejte se do nejnazdobenějšího domu světa. Babička věšela 2000 ozdob čtyři měsíce

Chtěli byste taky takový obývák?
Autor: profimedia.cz Chtěli byste taky takový obývák?
Někomu stačí adventní věnec a pár ozdob na malý stromek, někdo potřebuje opravdu opulentní svátky. Je to případ Sylvie Pope, která před dvaceti lety začala sbírat vánoční ozdoby a každý rok svou sbírku věší na strop obýváku.

reklama

Stromeček by takovou nálož určitě neunesl. Důchodkyně z waleského Swansea se inspirovala na večeři u známých, kteří si dům ozdobili dekoracemi visícími od stropu. Nejprve začala sbírat luxusní ozdoby, které po vzoru svých přátel věšela ke stropu, nakonec ale do sbírky začaly přibývat dárky od příbuzných a známých, kteří ozdoby přiváželi ze svých cest.

Některé si před pár lety přivezla i z Prahy
Autor: profimedia.cz Některé si před pár lety přivezla i z Prahy

Konečný počet ozdob se tak už před pár lety vyšplhal na dva tisíce a sbírka se neustále rozrůstá. Věšení ozdob ke stropu vyžaduje navíc čas a hodně práce. Pope proto se zdobením začíná ve chvíli, kdy ještě většina z nás o Vánocích ani neuvažuje. Důchodkyně věší první ozdoby již v srpnu, aby před Vánoci bylo hotovo. O její obývák mají vždy zájem média, která se přijedou podívat, jak to letos u největší sběratelky ozdob vypadá.

K Sylvii Pope do obýváku se můžete podívat i vy, mrkněte do galerie:

reklama

Článek je zařazen v: vánoce 2018 , Vánoce , ozdoby , dekorace , vánoční dekorace , vánoční ozdoby , svátky

reklama

Přečtěte si také