Vánoce

23. prosince 2021 07:00

Simona Sedláčková

Vánoční stromečky vytvoříte ze zbytků vlny a stužek. Místo ozdob nalepte knoflíky

Ve velké většině domácností se za chvíli rozsvítí vánoční stromečky. Velké i ty docela malé. Ty úplně nejmenší si můžete vyrobit z polystyrenového kužele a zbytků vlny na pletení nebo nejrůznějších stužek a provázků.

Co budete potřebovat na stromečky z kuželů

  • polystyrenový kužel
  • špendlíky
  • lepidlo typu herkules
  • štětec
  • provázek
  • stužky

Jak budete postupovat při výrobě stromečku

Připravte si kužel z polystyrenu, který koupíte v papírnictví nebo v květinářství, a nejrůznější materiály na jeho omotávání. Postačí zbytky pletací příze nebo provázku, ale i různé stužky.

Je docela jedno, jestli začnete omotávat od základny nebo od špičky.

Vždy si natřete lepidlem typu herkules jenom kousek jehlanu, nikdy ne celý najednou.

Omotávku můžete lepit i tavnou pistolí, ale musíte pracovat jenom s malou pistolí, která má nízkou teplotu tavení. Jakmile použijete příliš silnou teplotu, polystyren se začne tavit.

Na omotaný jehlan už můžete lepit lepidlem i tavnou pistolí, podle toho, co vám více vyhovuje, další dekorace.

Krásně budou vypadat dřevěné knoflíky, korálky nebo i nejrůznější přírodniny, a dokonce i sušené květiny, například slaměnky.

Nalepovat můžete i malé mašličky nebo dekorační bambulky.

Jednoduché omotávané stromečky můžete vytvořit i bez polystyrenových kuželů, jenom z tvrdého kartonu, který stočíte do kornoutu nebo jenom vystřihnete trojúhelník a nalepíte ho na vhodný podstavec, či na špejli nebo dřívko a vytvoříte zápich.

Alternativní vánoční stromečky budou krásné i z dalších materiálů. Pokud nechcete ničit stromky rostlé, podívejte se na zajímavé nápady z dřevěných palet nebo suchých větví. Nádherné stromečky vytvoříte i z pár nastříhaných větví různých jehličnanů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také