Vánoce

14. prosince 2020 08:00

Simona Sedláčková

9 nápadů na netradiční vánoční stromečky. Vytvořte si je z knih, větví i z papíru

Tradiční vánoční stromek, byť uříznutý na plantáži a ne v lese, už dnes mnoha lidem nevyhovuje. Představuje nešetrný přístup k přírodě. A o moc lépe na tom nejsou ani stromky umělé. Pokud mezi takové lidi patříte, pak zapojte fantazii a vytvořte si vánoční stromek podle vlastních představ.

Patříte mezi kreativce svelkou představivostí? Pak vás možná napadne ještě mnohem více možností, jak vánoční stromek nahradit. My pro vás máme 9 skvělých tipů:

Stromeček na rohu

Báječný nápad pro všech, kdo doma bojují smalým prostorem anebo jen hledají alternativu ke zbytečně zmařenému životu vánočního stromku. Můžete ho vyrobit zprken, dřevotřísky nebo ze staré palety.

Vánoční stromek pro knihomoly

Máte doma plné police knih? Vyskládejte si znich stromek, který neopadá. A dokonce ho můžete i nazdobit vánočnímu ozdobami nebo světelným řetězem.

Vánoční stromek zlepicích pásek

Znáte dekorační lepicí pásky washi? Prodávají se jednobarevné nebo srůznými dekory a říká se jim také designové pásky. Výborně drží na jakémkoli povrchu, tedy i na zdi. Stromek znich vytvoříte opravdu za pár minut a po svátcích ho jednoduše strhnete dolů a nebojte se, pásky žádné stopy nezanechávají.

Vánoční stromek zdřevěného trojhranu

Moderní vánoční stromek, na který využijete i své oblíbené, tradiční vánoční ozdoby. Výroba takového stromku není nic složitého, zvládne ji i kutil začátečník.

Vánoční stromek ze suchých větví

Pokud máte za sebou důkladný prořez stromů na zahradě, pak máte báječný materiál pro výrobu netradičního vánočního stromku. Nejprve vytvořte pevnou kostru a sponkovačkou, kterou zakoupíte vhobby marketech, na ni připevněte jednotlivé větvičky.

Vánoční stromek zprovázku

Na stěnu připevněte nejprve tvar stromečku zpevného lanka, můžete použít i šňůru na prádlo, a pak na ni navěšujte libovolné ozdoby. Pokud lanko na stěnu pouze nalepíte, ozdoby musí být lehké. Mnohem trvanlivější budou hřebíky, ale ty zase vytvoří dírky do stěny. Možná bude nejlepší variantou podkladu větší dřevěná deska.

Vánoční stromek zpapíru

Báječná inspirace, ale provedení už tak jednoduché nebude. Tedy pokud se vám nechce vystřihovat stromek ručně ze staré krabice. Stromek nebo cokoliv jiného si můžete nechat vyříznout ve specializovaných firmách na plotru.

Vánoční stromek skládací

Šikovný kutil nebo truhlář dokáže vyrobit i podobný skládací dřevěný stromek zprkének. Jednotlivá prkénka jsou navlečena na středové ose a je jen na vás, jak stromek vytvarujete.

Pro šikovného kutila nebude žádný problém, podobný stromek vyrobit.

Vánoční stromek zpřekližky

Máte doma vdílně lupénkovou pilu? Pak ji využijte na moderní tvary vánočních stromků.

Vánoční stromky mohou mít nejrůznější podoby:


Přečtěte si také