Jak na to

18. listopadu 2016 06:00

Markéta Zídková

Co si letos místo adventního věnce vyrobit adventní svícen? Inspirujte se s Receptářem

Sledujte v neděli 20. listopadu 2016 v 11.55 na Primě.

Vaše chvíle pohody po nedělním poledni! Po týdnu se do vašich domácností opět vrací oblíbený hobby magazín VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ s Václavem Postráneckým.

Tvarované dřeviny neboli topiary pomalu přicházejí do módy i u nás. V Anglii jsou oblíbené už po staletí. Pan Petr Franc vás seznámí se vším, co o jejich pěstování potřebujete vědět. První adventní neděle je už příští týden – vyrobte si letos místo adventního věnce adventní svícen s originálním aranžmá. Je vhodný čas na kácení stromů. Kdy je třeba získat pro kácení povolení úřadu a na jaké druhy se toto povolení nevztahuje, poradí arborista Ondřej Mourek. Není voda jako voda. I ta pitná, která nám teče doma z kohoutku, nemusí být na pití ideální. Domácí filtry tento problém řeší.

Jak na šuplíčkový adventní kalendář s vlastním designovým papírem, poradí lektorka kreativních kurzů Irena Vohlídková. Podzimní zahrada může být barevnější než ta jarní. Stačí vysadit pár sakur, javorů nebo hlohyň. V listárně představí pan Václav Větvička záhadnou čtvercovou dřevinu. A na závěr přiblíží pan Petr Veselý z pražské zoo chov hadů.

VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ je oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet nebo příjemně relaxovat. Pořadem plným nejen sezonních rad a tipů provádí Václav Postránecký se svými hosty.

Všechny díly RECEPTÁŘE najdete na webu Primě PLAY.

ZDE najdete vše o pořadu VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také