Bydlení

2. dubna 2015 06:00

Markéta Zídková

Návod: Vyrobte si velikonoční zápich do květináče

Vajíčka nemusíte jen barvit pro koledu, mohou vám zkrášlit domov.

Těšíte se na Velikonoce? Rádi zdobíte své obydlí, abyste jaro přivolali co nejdříve? Pokud jste navíc tvořivé duše, nebo alespoň párkrát do roka vyrábíte něco malého s dětmi, pak pro vás přinášíme návod na velikonoční zápich. Vajíčko je symbolem Velikonoc – teď se bude krásně vyjímat nejen v jarním osení, ale i ve váze s rašícími větvičkami.

Na náš zápich je vhodné použít vajíčko polystyrenové.

Budete potřebovat:- polystyrenové vajíčko- vlnu nebo bavlnky- špendlíky, peříčka, kytičky- ozdobné stužky- lepidlo- špejli nebo vhodnou větvičku

Postup:

Vajíčko připevníme na špejli, prostě ho na ni napíchneme. Bude se nám tak i lépe držet při zdobení. Lepidlem potřeme špičku vajíčka, přilepíme začátek vlny nebo bavlnky a vytvoříme první kolečko. Potom budeme vlnu omotávat kolem vajíčka až bude celé pokryté. Vždy aplikujeme lepidlo na cca 1cm po obvodu vajíčka a omotáme vlnou. Nyní je čas vajíčko jarně vyzdobit. Na špičku vajíčka špendlíkem připevníme stužky. Zespodu kolem zapíchnuté špejle vsuneme barevná peříčka a vajíčko polepíme například prýmky, hadovkou nebo kytičkami.

Tip:

Variantou je vajíčko jako závěs. V tom případě neupevníme vajíčko na špejli, ale vytvoříme na špičce ze stuhy očko pro zavěšení.

(hub)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také