reklama

Nejlepší novoroční dárek? Květiny pro štěstí!

Simona Sedláčková
1. ledna 2020
Máte pocit, že každý rok dáváte i dostáváte stejné novoroční dárky? Tak to změňte! Máme pro vás hned tři tipy na květiny, které prý nosí štěstí, a toho je stále potřeba, v každém roce.
reklama

Šťavel (Oxalis triangularis)

Šťavel je mnohem známější pod lidovým názvem čtyřlístek pro štěstí. Vyhovuje mu umístění na světlém a chladnějším místě. Vyžaduje jen mírnou zálivku, během celého léta, s podzimem množství vody postupně snižujte. Když rostlinky zatáhnou do země, přestaňte zalévat úplně. Na jaře pak začněte opět zalévat a rostlinky vyraší. Množí se maličkými hlízkami, kterých rostlina vytváří velké množství. Kolem nového roku se vobchodech objevují rychlené rostliny, většinou přizdobené kominíčkem pro štěstí.

Lilek (Solanum pseudocapsicum)

Tento druh lilku pochází zostrova Madeira a pěstuje se především pro okrasné plody. Většinou se lilek pěstuje jako jednoletá rostlina, ale při dobré péči a přezimování vchladu, se dá udržet i několik let. Během léta vyžaduje dostatek slunce a hojnou zálivku a nejlépe umístění na balkoně či terase. Nesnáší sucho, na které reaguje žloutnutím a následným opadáváním květů a později i plodů. Rostlinu před příchodem podzimních mrazíků musíte uklidit do interiéru. Vposledních letech se ztohoto lilku stal oblíbený dárek.

Dracéna (Dracena sanderiana)

Tato oblíbená rostlina, které většina lidí říká nesprávně bambus, pochází ztropů a subtropů Asie a Afriky. Během léta dracénu zalévejte vydatně, vzimě naopak velmi opatrně. Během zimy je dobré udržovat teplotu kolem 18-20 °C. Vposlední době se stala velmi oblíbenou řezaná podoba rostliny, známá pod obchodním názvem Lucky bamboo. Připomíná bambusová stébla, protože na stonku nemá listy a většinou nese pouze pár vrcholových listů. Tyto stonky bývají často stočené do spirály nebo jsou nařezané a svázané do různých tvarů. Konce stvolů jsou ošetřené speciálním zeleným tmelem, který chrání rostlinu před vysycháním a začišťuje řeznou plochu. Ve východní Asii patří mezi tradiční novoroční dárky a velké oblibě už se těší i vnašich krajích.

Pokud chcete ještě přátele překvapit originálním přáním do nového roku, tipy na nejkrásnější PF najdete zde.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama