Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Chcete velkou úrodu? Začněte měřit teplotu

Tím nemyslíme svou, ale své zahrady.
Vydáno: 18.09.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moderní předpovědi počasí jsou skvělá věc. Alespoň ty krátkodobé, ty vycházejí v podstatě na sto procent. Jinak je to s dlouhodobými, tam se to rovná věštění z kávové sedliny. Jednu slabost ale i tak krátkodobé předpovědi počasí mají, dokážou říct, jak bude ve vašem kraji, ale jak konkrétně na vaší zahradě, to už vám nikdo neřekne. Přitom v citlivých obdobích, jako je jaro a podzim, velmi záleží na tom, jak bude v noci, zda přijdou mrazíky, nebo ne. Protože stačí jedna mrazivá noc a máte po úrodě.

Když budete tušit, že by v noci mohlo mrznout, můžete rostliny chránit například bílou netkanou textílií.

Kam s nimi? S dětmi na hřiště, s dýněmi do sucha a tepla

Chcete si na čerstvých dýních pochutnávat i v únoru? Poradíme, jak je uchovat

A jak to celé souvisí s měřením teploty? Začněte na své zahradě v části, kde pěstujete zeleninu, měřit teplotu. Meteorologové ji měří ve výšce dva metry nad zemí, protože u země bývá tepleji, jelikož sluneční teplo se akumuluje v zemi a vyzařuje. Meteorologové měří ve dvou metrech, vy si výšku měření můžete upravit podle životního prostoru rostlin. Takže pokud vám dozrávají rajčata metr od země, měřte teplotu metr od země.

Znáte naši Encyklopedii? Bude to běh na dlouhou trať. Teplotu si pravidelně zapisujte a po pár letech uvidíte, jak a kdy přicházejí přízemní mrazíky zrovna ve vaší zahradě. Svou roli totiž hraje i sklon pozemku, zda se jedná o mrazivou kotlinu, zda po svahu stéká studený vzduch, zda je pozemek v závětří.

Podívejte se na video v úvodu článku, kde se dozvíte víc.

Podobné užitečné rady najdete v pořadu Receptář prima nápadů vždy v neděli ve 12.35 na Primě. Pokud jej nestihnete, tak pak v archivu u nás na webu na Prima PLAY.

Mohlo by vás zajímat:

Vypěstujte si hnojivo.

Vypěstujte si teď na podzim vlastní zelené hnojivo. Návod, jak na to

Dejte zelenině volnost

Chcete velkou sklizeň zeleniny? Vysejte všechny druhy dohromady

V běžném bazénu musí být mrtvá voda, aby zůstal čistý. V přírodním jezírku se život postará o čistou vodu

Chcete na zahradě čisté koupání bez práce?


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama