Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Co osázet trávník před panelákem záhony a pěstovat si vlastní jídlo?

Vypěstovat si vlastní jídlo nemusí jen ten, kdo žije na vesnici a vlastní obrovskou zahradu. Stačí na to jít chytře.
Vydáno: 28.09.2015
Zavlažovací systém - Zřízení zavlažovacího systému může znamenat trochu práce navíc, ale vyplatí se. Můžete si koupit hotový, ale pokud jste šikovní, snadno ho vyrobíte z obyčejné zahradní hadice.
Zavlažovací systém - Zřízení zavlažovacího systému může znamenat trochu práce navíc, ale vyplatí se. Můžete si koupit hotový, ale pokud jste šikovní, snadno ho vyrobíte z obyčejné zahradní hadice. Autor: growfood-notlawns.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud chce dnes člověk jíst zdravě, nestačí zaskočit do blízkého supermarketu a nakoupit si ovoce a zeleninu. Zde koupené potraviny totiž mají ke zdraví pěkně daleko – jsou pěstované ve sklenících, hnojené pesticidy, nemají žádnou chuť. Všechny vitaminy a zdraví prospěšné látky se vytrácejí.

Lidé dnes chodí pro skutečné jídlo na farmářské trhy či do biobchodů, kde často platí velké peníze za produkty, které dřív bývaly samozřejmostí na každé české zahrádce. Přitom ovoce a zeleninu si dnes může pěstovat téměř každý, i lidé kteří nežijí na vsi a nemají pole. Základní zeleninu si dokážete pěstovat i doma za oknem či na balkoně, ale tehdy musíte počítat s malými výnosy. Vypěstujete si zeleninu tak na jeden salát. Daleko výhodnější je založit záhony venku. Stačí kus volného prostoru, třeba trávník před domem. Místo neužitečné trávy, kterou musíte pravidelně sekat, můžete pěstovat jídlo, které poslouží celé rodině. Jedna rodina v Americe se rozhodla zrušit přední zahrádku a místo ní si udělala výnosnou zeleninovou zahrádku. Nechcete to taky zkusit?

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Musíte se uskromnit

Zahrada ve svahu má svá specifika

Skliďte úrodu

Zahrada v říjnu. Co všechno musíte udělat?

Udělejte si osevní plán

Při pěstování zeleniny musíte střídat její druhy. Už teď je čas to promyslet


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama