Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Gumáky, základní výbava každého zahradníka: Využijete je při práci i jako dekoraci zahrady

Gumáky, gumovky, holínky nebo galoše… Říkejte jim, jak chcete, ale bez pořádných kvalitních gumových bot se na zahradě neobejdete. Ať už si vyberete nějaké úplně obyčejné, nebo poslední výkřik módy s puntíky či proužky, gumovky vám budou sloužit věrně do posledního dechu. Dokonce i ty úplně roztrhané na zahradě najdou své uplatnění! Máme pro vás několik nápadů, jak se o gumovky dobře starat, ale i jak je nápaditě využít jako dekoraci.
Vydáno: 12.06.2019
Gumáky, základní výbava každého zahradníka
Autor: istockphoto.com Gumáky, základní výbava každého zahradníka

Gumáky: výběr podle vkusu i ceny

Tak to je opravdu jen na vás. Z funkčního hlediska jsou všechny téměř stejné, ale obyčejné černé pracovní gumáky určitě vydrží nejdéle, jsou ze silnějšího materiálu. Dámy možná dají přednost designovým botkám v pestrých barvách s kouzelnými potisky. Pak ale je třeba počítat s tím, že se vám při pohledu na účtenku protočí oči.

Gumáky: výběr podle vkusu i ceny
Autor: Pinterest.com Gumáky: výběr podle vkusu i ceny

Gumáky: kam je uložit

Zahradní gumáky, věčně umazané od bláta, se nikomu nechce ukládat v předsíni. Vytvořte si pro ně úložné bidýlko z dřevěné palety nebo šikovný botník ve tvaru domku i se zouvákem.

Gumáky: kam je uložit
Autor: Pinterest.com Gumáky: kam je uložit

Gumáky: podrážkou nahoru

V gumákách se bohužel potí nohy, a tak je potřeba, nechat je po každém nošení pěkně vyschnout, nejlépe podrážkou vzhůru.

Gumáky: podrážkou nahoru
Autor: Pinterest.com Gumáky: podrážkou nahoru

Gumáky: důkladná očista

Pořádná rohožka je samozřejmě základ. Lepivého bahna ze zahrady během deštivých dnů se zbavíte jenom hrubou silou. V obchodech najdete rohožky z dřevěných hranolů nebo si můžete sami vyrobit rohožky z kovových zátek od láhví.

Gumáky: důkladná očista
Autor: Pinterest.com Gumáky: důkladná očista

Gumáky: na konec pěkně vyleštit

Menší nečistoty výborně odstraníte na kartáčové rohožce. Šikovný je i kovový zouvák.

Gumáky: na konec pěkně vyleštit
Autor: Pinterest.com Gumáky: na konec pěkně vyleštit

Gumáky: barevné květináče

Každé boty jednou doslouží, samozřejmě i gumáky. Nemusíte je ale hned vyhazovat do popelnice! Využijte jejich nepropustnosti a vytvořte si z nich veselé květináče na zahradu.

Gumáky: barevné květináče
Autor: istockphoto.com Gumáky: barevné květináče

Gumáky: jahodová zahrádka

Roztomilá dekorace a šikovný nápad v jednom. V červených gumákách se budou červené plody jahod krásně vyjímat a ještě k tomu je budete sklízet krásně čisté a neumazané od hlíny.

Gumáky: jahodová zahrádka
Autor: Pinterest.com Gumáky: jahodová zahrádka

Gumáky: poslední štace

I ty nejroztrhanější gumáky ještě mohou dobře posloužit. Chybí vám koncovka na okapu a voda cáká na stěnu domu? Nasaďte na okapovou rouru gumovou botu bez špičky a problém bude vyřešen!

Gumáky: poslední štace
Autor: Pinterest.com Gumáky: poslední štace
Článek je zařazen v: Gumáky , gumovky , holinky , galoše , gumové boty , zahradní boty , boty na zahradu , pracovní boty
Speciály: Zahrada a pěstování ve městě , Zahrada a pěstování ve městě

reklama