Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jak správně umístit skleník na zahradě?

Chcete-li prodloužit rostlinám vegetaci, pořiďte jim dům ze skla.
Vydáno: 28.02.2015
Skleník zlepší úrodu
Skleník zlepší úrodu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

I když je ještě zima, není od věci promyslet si změny na zahradě, ještě než vypukne vegetační období. Rozhodli jste se investovat peníze do skleníku? Na trhu existuje spousta výrobců, kteří nabízejí skleníky různých velikostí, výběr je skutečně velký. Než se rozhodnete si některý zakoupit, zjistěte si, kde je pro něj nejvhodnější místo na zahradě. Víte, co skleník potřebuje?

Skleník má rád severojižní osu, ale i východnězápadní

Na každou zahrádku lze umístit odpovídající skleník. Chcete-li ho využívat hlavně v době vegetačního období, případně si zde vypěstovat i několik druhů zeleniny, je ideální orientace sever–jih. V případě, že ho chcete využívat hlavně na jaře a na podzim a tím si prodloužit období vegetace, bude lepší, když ho budete orientovat ve směru východ–západ. Nebojte se, změníte-li po čase tento svůj záměr a budete ho chtít využívat jinak, existuje spousta dalších možností, jak jeho nepříznivé umístnění “vyladit“.

Pozor na stín

To, co bohužel už nepůjde změnit, je stín, pokud skleník umístíte pod stromy nebo do blízkosti vysoké budovy. A stín velmi nepříznivě ovlivňuje úrodu. Na podzim zase padající listí špiní skla. Na stromech navíc žije spousta druhů hmyzu a je tam také hodně choroboplodných zárodků, které se vám mohou nastěhovat i do skleníku.

Skleník také nepatří do mrazové kotliny nebo do průvanu. Problém takto umístěných staveb je jejich „zimomřivost“, což v případě vytápěného skleníku znamená spoustu peněz na jeho vytápění, u nevytápěného skleníku zase živoření rostlin.

(paw)

 

Mohlo by vás zajímat:

Není to nic složitého

Kupujeme skleník

Změřte si na zahradě teplotu

Chcete velkou úrodu? Začněte měřit teplotu

V běžném bazénu musí být mrtvá voda, aby zůstal čistý. V přírodním jezírku se život postará o čistou vodu

Chcete na zahradě čisté koupání bez práce?

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama