Zahrada

1. června 2016 04:32

Markéta Zídková

Nejen děti, ale už i domácí mazlíčci mají hlídače, kteří přijdou za nimi domů

Psí hotel už přijde i k vám domů nebo si hlídačka vezme vašeho mazlíčka k sobě domů.

Blíží se čas dovolených, děti čekají dva měsíce prázdnin a nás dospělé nejen starost kam s dětmi, ale také kam s našimi domácími mazlíčky? Když člověk nemá příbuzné nebo kamarády, kteří by se mu o zvíře postarali, klasikou jsou různé psí a kočičí hotely. Teď k této nabídce přibyla novinka: hlídání zvířat formou ubytování u náhradních hlídačů, kteří si moje zvíře vezmou k sobě domů a postarají se o něj tak, jak je zvyklé z domova. Kočka je velmi konzervativní tvor a nemá ráda změny, tak je dokonce lepší, když bude hlídač docházet za ní domů. V angličtině už je pro to výraz pet sitting - obdobně jako pro hlídání dětí baby sitting.

A jak to funguje? Dopředu si můžete vybrat konkrétního hlídače, tak aby vyhovoval vám i si sedl s vaším zvířetem. Cenu si určuje každý hlídač sám, například v agentuře Canis cattus Agáty Jaurisové mu pouze doporučí, jak by si ceny měl nastavit. Cenu za každou službu má hlídač uvedenou ve svém profilu. Pohybují se od 300,- Kč za den hlídání psa, od 180,- Kč za hlídání kočky a od 70,- Kč za hlídání drobného savce za den. NApříklad v této agentuře pohlídají i třeba králíčka nebo jiné zvíře.

Nejenom když člověk jede na dovolenou, potřebuje pomoc při péči o zvíře. Někdy člověk nestíhá ani běžné denní venčení. V tom případě si může objednat venčení v konkrétním čase, můžete chtít venčit jednou týdně nebo každý den, 30 minut nebo hodinu.

(web)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také