návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

10 tipů, jak si užít skandinávský styl na zahradě, balkoně i terase

matoušhartman , Vydáno: 24.07.2020
Oblíbený skandinávský styl můžeme přenést i do venkovních prostor. Pomůže nám odpočinout si a vypadá skvěle, ať už svítí slunce, nebo je pod mrakem. Udělejte pár jednoduchých změn a zahrady, terasy či balkony budou vypadat mnohem lépe!

reklama

V jednoduchosti je krása

Skandinávský styl jsme si oblíbili díky jeho jednoduchosti a střídmosti. Ta se hodí nejen pro zimní odpočívání, ale také pro horké letní dny. Vybírejte bílý nábytek nebo ho patinujte. Rozhodně dejte přednost dřevu a kovu případně sklu před plastem.

V jednoduchosti je krása
Autor: unsplash.com V jednoduchosti je krása

Nezapomínejte ale na barvy

Samotná bílá nebo šedá by ale byla nudná. Pokud máte barvy, vybírejte spíše světlejší odstíny. V hobby marketech nebo v nákupních centrech s nábytkem najdete zajímavé kousky v různých barvách. Třeba tato křesla jsou poměrně běžná a přitom je vidíme jen na málo zahradách.

Nezapomínejte ale na barvy!
Autor: istock.com Nezapomínejte ale na barvy!

Nechte zahradu zazářit

Pořiďte si světelné řetězy. Najdete je v mnoha obchodech a nejsou nijak drahé. Dejte přednost těm na baterie. Jednak jsou lacinější, a potom nebudete mít strach je nechat na zahradě i přes noc. Dodají romantické světlo, které se hodí pro letní večery.

Světelné řetězy zútulní terasu i balkon
Autor: istock.com Světelné řetězy zútulní terasu i balkon

Zabalte se do deky

Jenže co když jsou některé letní večery chladné? Inspirujte se hygge, které má se skandinávským stylem mnoho společného, a připravte si deku, do které se budete moct zabalit.

Hygge můžete přenést i na zahradu
Autor: istock.com Hygge můžete přenést i na zahradu

Večeře s rodinou

Seveřani jsou pověstní svým rodinným životem. Tráví mnoho času s rodinou. A co je lepšího v létě než večeře venku s těmi, které máme rádi. Potřebujete jen stůl, židle, prostírání a pokud máte dostatek prostoru, zapřemýšlejte o venkovní kuchyni nebo klasickém grilu.

Užijte si večeři s rodinou
Autor: istock.com Užijte si večeři s rodinou

Krb jako v obýváku

Nemusíte připravovat ohniště na pečení buřtů, můžete si pořídit přenosné grily a krby, které vypadají velice dekorativně, jsou bezpečné (i tak je rozhodně nenechávejte bez dozoru!) a snadno se udržují. Navíc vytvářejí útulné prostředí s přirozeným světlem plamene.

Přenosný gril se hodí na každou terasu
Autor: istock.com Přenosný gril se hodí na každou terasu

Dekorace, které doladí prostředí

Ačkoli je skandinávský styl minimalistický, na určité dekorace se tu prostor najde. Stačí si koupit větší svíčky nebo lampiony, můžete sáhnout i po lacinějších polštářích, které mohou zmoknout, nebo zkuste vyrobit makramé dekoraci.

Nezapomínejte na dekorace!
Autor: istock.com Nezapomínejte na dekorace!

Upcyklovaný nábytek

Máte starou židli? Tak ji obruste a natřete novou barvou. Případně se vydejte na půdu nebo do garáže a koukněte se po kusech nábytku, které by se ještě daly použít a upcyklovat, tedy proměnit v něco nového!

Vytáhněte starý nábytek a případně ho opravte!
Autor: unsplash.com Vytáhněte starý nábytek a případně ho opravte!

Jezírko pro okrasu i pohodlí

Pokud se chcete pustit do úprav terénu, tak si vytvořte jezírko, ideálně co nejpřírodnější, ve kterém naleznou domov různé rostliny i živočichové. Zvlášť na venkově se vám do jezírka mohou nastěhovat žáby. Čínské kapry nepotřebujete.

Jezírko nemusí být vůbec udržované, i tohle vypadá krásně
Autor: istock.com Jezírko nemusí být vůbec udržované, i tohle vypadá krásně

Pěstování jako hra

Pěstujte bylinky, listovou zeleninu nebo rajčata. Květináče se vám vejdou i na balkon a děti se naučí, že získat zeleninu stojí práci, že nelze jen zajít do supermarketu. Spojíte příjemné s užitečným.

Na balkoně můžete pěstovat i fazolky či hrášek

Jak pěstovat zeleninu na balkoně a sklidit velkou úrodu? A které druhy se hodí?

bylinky na balkoně

20 úžasných bylinkových balkonů

reklama

Článek je zařazen v: skandinávský styl , terasa , balkón

reklama

Přečtěte si také